EnglishEnglish
 
Muzyczny Życiorys Franka Sinatry

Muzyczny Życiorys Franka Sinatry

niedz., 11 października 2015, 17:30

Filharmonia Łódzka
ul. Narutowicza 20/22
90-135, Łódź
sprzedaż zakończona
Opis

Widowisko Muzyczne

Muzyczny życiorys Franka Sinatry
 

Royal Chamber Orchestra
klasyczne brzmienie
wokaliści

jazzowy band
nowoczesne multimedia
muzyka na żywo
instrumentalni wirtuozi 

 

Porywający spektakl muzyczny, powstały w wyniku fascynacji życiem i twórczością legendarnego amerykańskiego piosenkarza i aktora Franka Sinatry – wokalisty obdarzonego magicznym i pełnym emocji głosem.

Podczas widowiska, muzyka przenosi nas do Las Vegas lat 50 tych i 60 tych, w których to królowały jazz i swing a piosenkarz  święcił swoje największe sukcesy artystyczne. Frank Sinatra przez dziesięciolecia był jedną z najważniejszych postaci na ” rozrywkowej ” mapie Ameryki. Jego życie to oszałamiająca kariera, popularność, pieniądze i najpiękniejsze kobiety Hollywood. Źródeł inspiracji wokalnych tego niekwestionowanego mistrza o korzeniach sycylijskich poszukamy w kolebce włoskich brzmień słuchając fragmentów  muzyki klasycznej z oper  V. Belliniego, G. Pucciniego i R. Leoncavallo.

Nie brak muzyki filmowej, która wprowadzi nas w klimat intrygujących, nie do końca udowodnionych, kontaktów artysty ze środowiskiem mafii sycylijskiej. Usłyszeć można najpopularniejsze utwory m. in.  „My Way”, „New York, New York”, „Strangers In The Night”  w imponujących aranżacjach.

Premiera Muzycznego Życiorysu Franka Sinatry odbyła się w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie. Dodatkowo nasze widowisko muzyczne odniosło sukces podczas  zeszłorocznej edycji  Life Festival Oświęcim 2014.

Aktualne informacje można znaleźć: www.facebook.com/Royal Chamber Orchestra

Royal Chamber Orchestra założona przez Piotra Adama Nowaka podczas studiów w Krakowskiej Akademii Muzycznej złożona jest z absolwentów tej uczelni. Jest to  grupa niezwykle utalentowanych muzyków współpracujących z Agencją, z pasją i zaangażowaniem od pierwszych naszych produkcji. Równolegle została założona Royal Symphony Orchestra, z którą współpracują ci sami artyści.

Zrealizowane przez nas produkcje to miedzy innymi: Michael Jackson Symfonicznie, Witney Houston Symfonicznie, Muzyczny Życiorys Franka Sinatry, Freddie Mercury Rock- Operowo, Viva Latina America, ABBA Miłosna Opowieść Symfoniczna, British Rock Symphony, Muzyczne Przygody Pana Kleksa, Bajki Symfonicznie.

Nasze widowiska dwukrotnie otwierały  Life Festival Oświęcim, gdzie zapraszani są najwięksi artyści muzyki światowej, tacy jak  Sting, czy Eric Clapton. O jakości naszych produkcji świadczy zaproszenie na Festiwal Jana Kiepury w Krynicy widowiska 

„ Michael Jackson Symfonicznie”.

Nasza wyjątkowa Royal Chamber Orchestra prezentuje się także w repertuarze klasycznym w dni parzyste w Kościele p.w. św. Wojciecha na płycie Rynku Głównego w Krakowie .Na naszym koncie znajdują się również koncerty organizowane w takich miejscach jak kościół św. Kazimierza (oo. Reformatów) w Krakowie,  koncerty w Bazylice Mariackiej pod patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego oraz koncerty w Kościele Uniwersyteckim Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu.

Nasze produkcje zachwyciły już widzów w najlepszych salach w Polsce m.in.:

Filharmonia Narodowa w Warszawie
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku;
Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie;
Teatry Capitol w Warszawie oraz Wrocławiu;
Teatr Muzyczny Roma w Warszawie;
Kino Kijów. Centrum w Krakowie; 
Life Festival Oświęcim 2014 (Muzyczny Życiorys Franka Sinatry); 2015 (British Rock Symphony)
Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego;
Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy.
Zlota Brama, Gdańsk
Synagoga Pod Białym Bocianem Wrocław
Synagoga Tempel Kraków
Teatr Polski Wrocław

Pomysłodawcą i producentem, kierownikiem muzycznym widowisk jest Piotr Adam Nowak, absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.