EnglishEnglish
 
Muzyka z ekranu

Muzyka z ekranu

wt., 20 września 2016, 18:30

sprzedaż zakończona
Opis

Program koncertu:

W. Korcz - 07 zgłoś się
J. Williams - Indiana Jones
A. Kurylewicz - Polskie Drogi
D. Croft - Allo Allo
J. Williams - Gwiezdne Wojny
K. Komeda - Dziecko Rosemary
B. Herrmann - Psychoza
Y. Tiersen - Amelia
A. Courage - Star Trek
N. Rota - Ojciec chrzestny
F. Sullivan/J. Peterik - Rocky III
M. Hamlisch - Ice Castles
B. Conti - Rocky
Los Lobos - Desperado 

Nowy sezon muzyczny w Światowidzie rozpoczniemy koncertem muzyki filmowej, który przypomni najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie z dużego i małego ekranu. Będzie też okazja, by zanurzyć się w pełną uroku atmosferą Paryża "Amelii", poczuć mroczny klimat kompozycji  z filmów "Psychoza" i "Dziecko Rosemary" oraz z filmów o bokserze Rockym. Usłyszymy także utwory z polskich i zagranicznych seriali oraz wielkich kinowych produkcji takich jak "Gwiezdne Wojny" czy "Indiana Jones". 

Koncert kwartetu Pakamera to nie tylko muzyczna uczta. Wykonywane przez nas utwory przeplatane będą ciekawymi opowieściami, dzięki którym słuchacze poznają szereg  interesujących wiadomości i ciekawostek dotyczących historii kina i jego twórców.

Kwartet  PAKAMERA współtworzą członkinie uwielbianej przez wrocławską publiczność orkiestry kameralnej Leopoldinum, należącej obecnie do ścisłej czołówki orkiestr kameralnych w Polsce. Instrumentalistki łączą olbrzymią wyobraźnię muzyczną, wszechstronność i otwartość na różne gatunki z najwyższym kunsztem wykonawczym kształtowanym pod okiem najwybitniejszych kameralistów na świecie, artystów takich jak Ernst Kovacic, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, czy Günter Pichler.  Koncertowały w ramach wielu prestiżowych festiwali muzycznych, takich jak Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, jak i Musica Polonica Nova. Kwartet Pakamera wykonuje zarówno muzykę poważną, jak i muzykę filmową w autorskich aranżacjach.

Grają:

Aleksandra Pawłowska - skrzypce
Dorota Pindur - skrzypce/
Zuzanna Kozendra - altówka
Monika Łapka - wiolonczela

Bilety
Sprzedaż zakończona.