EnglishEnglish
 
Najpiekniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Bożonarodzeniowy

Najpiekniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Bożonarodzeniowy

czw., 13 grudnia 2018, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy na specjalny koncert przedświąteczny wypełniony najpiękniejszą muzyką najwybitniejszych kompozytorów przełomu XVII i XVIII w.

Program koncertu:

Jan Sebastian Bach - Koncert skrzypcowy A-moll, BWV 1041,
Allegro
Adagio
Allegro
Arcangelo Corelli - "12 Concerti Grossi" Op.6, Koncert Nr 3 A-moll

Jan Sebastian Bach - Koncert skrzypcowy D-moll, BWV 1043, I,II

Antonio Vivaldi -  Symphonia C-dur, RV 112
Allegro
Andante
Presto

Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy G-moll, BWV 1056:
Allegro
Andante
Allegro assai

Jan Sebastian Bach – Air  

Antonio Vivaldi  - "Cztery pory Roku", Koncert Nr 4 F-moll, RV 297 "Zima"?
Allegro non molto
Largo
Allegro

Tomaso Albinoni – Adagio G-moll

Wykonawcy koncertu:

Zespół Solistów Ricordanza pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova

Wrocławski Zespół Solistów „Ricordanza” powstał we Wrocławiu w roku 2000. Stworzył go znakomity skrzypek i pedagog Viktor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui. Wykształceni przez niego skrzypkowie, (młodzi, utalentowani, grający na wysokiej klasy instrumentach z XVIII i XIX wieku) byli tego zespołu zaczynem.

W swym stylu muzykowania „Ricordanza” godzi w sobie dwa typy gry: grę solo i grę zespołową. Z jednej strony każdy muzyk tej kameralnej orkiestry posiada kompetencje solistyczne i często realizuje partie solowe w wykonywanych na estradzie czy nagrywanych dziełach koncertowych. Z drugiej strony muzycy – nie rezygnując z własnej indywidualności i walorów swej gry – wspólnie tworzą tę wartość, jaką jest specyficzne brzmienie „Ricordanzy” i styl i jej interpretacji.

Zespół jest wykonawcą  muzyki włoskiego i niemieckiego baroku (koncertów A. Vivaldiego, T. Albinoniego, A. Corellego, J. S. Bacha), klasycyzmu i romantyzmu, a także dzieł współczesnych oraz muzyki popularnej i jazzu. Cenny element programów „Ricordanzy” stanowią działa nieznane, wydobyte z zapomnienia, a także dzieła po raz pierwszy wykonane. 

Zespół koncertował w wielu krajach Europy (m. in. w Norwegii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech), brał udział w wielu festiwalach, pojawiał się w słynnych salach koncertowych. Jako jedyna z polskich orkiestr regularnie występuje w Filharmonii Berlińskiej jako Berlińska Orkiestra Barokowa i Berlińska Orkiestra Festiwalowa.

Patronem „Ricordanzy” jest Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a jej zapleczem instytucjonalnym – Wrocławskie Towarzystwo Koncertowe.

Bilety
Sprzedaż zakończona.