EnglishEnglish
 
Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Karnawałowy

Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Karnawałowy

sob., 23 lutego 2019, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu zaprasza na „Koncert Karnawałowy” – z cyklu „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu”..

Program koncertu:

I część – ok. 40’

Johann Pachelbel - Kanon D-dur
Johannes Brahms - Waltz in a Minor, Op. 39 No. 14
Vittorio Monti - Csárdás
Franz Schubert  -  Serenade D 957
Johann Sebastian Bach - Orchestral Suite No. 2 in B minor, BWV 1067
Niccolo Paganini - La Campanella 

Przerwa – 15′

II część – ok. 40′

Pablo De Sarasate  - Navarra For Two Violins And Orchestra, Op. 33
Jules Massenet - Thais "Meditation"
Franz Joseph Haydn - Serenade for Strings Op. 3 No. 5
Johannes Brahms - Hungarian Dance No. 5
Camille Saint-Saens - The Swan
Niccolo Paganini - The Carnival of Venice, Op10

Wykonawcy koncertu:

Zespół Solistów Ricordanza pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova

Wrocławski Zespół Solistów „Ricordanza” powstał we Wrocławiu w roku 2000. Stworzył go znakomity skrzypek i pedagog Viktor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui. Wykształceni przez niego skrzypkowie, (młodzi, utalentowani, grający na wysokiej klasy instrumentach z XVIII i XIX wieku) byli tego zespołu zaczynem.

W swym stylu muzykowania „Ricordanza” godzi w sobie dwa typy gry: grę solo i grę zespołową. Z jednej strony każdy muzyk tej kameralnej orkiestry posiada kompetencje solistyczne i często realizuje partie solowe w wykonywanych na estradzie czy nagrywanych dziełach koncertowych. Z drugiej strony muzycy – nie rezygnując z własnej indywidualności i walorów swej gry – wspólnie tworzą tę wartość, jaką jest specyficzne brzmienie „Ricordanzy” i styl i jej interpretacji.

Zespół jest wykonawcą  muzyki włoskiego i niemieckiego baroku (koncertów A. Vivaldiego, T. Albinoniego, A. Corellego, J. S. Bacha), klasycyzmu i romantyzmu, a także dzieł współczesnych oraz muzyki popularnej i jazzu. Cenny element programów „Ricordanzy” stanowią działa nieznane, wydobyte z zapomnienia, a także dzieła po raz pierwszy wykonane. 

Zespół koncertował w wielu krajach Europy (m. in. w Norwegii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech), brał udział w wielu festiwalach, pojawiał się w słynnych salach koncertowych. Jako jedyna z polskich orkiestr regularnie występuje w Filharmonii Berlińskiej jako Berlińska Orkiestra Barokowa i Berlińska Orkiestra Festiwalowa.

Bilety
Sprzedaż zakończona.