EnglishEnglish
 
Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Tylko Mozart

Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: "Tylko Mozart"

wt., 28 maja 2019, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu zaprasza na koncert p.t. „Tylko Mozart”– z cyklu „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Uniwersyteckiej. 

Gościem specjalnym koncertu jest Andrej Nikolaev - dyrygent - Opera Królewska w Sztokholmie i Alice Power - fortepian – Szwecja.


Program koncertu:

Cz.I
1. W. A. Mozart Uwertura do opery „Wesele Figara”
2. W.A. Mozart Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
3. W. A. Mozart Symfonia nr 40, c moll, K. 550 

Przerwa ok. 15 min.

Cz. II
W. A. Mozart Uwertura do opery „Don Giovanni” K 527
W. A. Mozart Koncert fortepianowy nr 24, c moll, K 491

Wykonawcy koncertu:

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu
  • Andrej Nikolaev – dyrygent, Szwecja – Opera Królewska w Sztokholmie
  • Alice Power – fortepian, Szwecja

Alice Power - Alice Power to czwarte pokolenie w rodzinie muzyków.  Zaczęła grać na fortepianie w wieku czterech i pół roku, ucząc się od matki i babci Victorii i Eleny Power. W wieku ośmiu lat wykonała koncert Mozarta w szwedzkim teatrze „Confidencen”. W 2011 roku Alice otrzymała tytuł „King of Piano” w szkole fortepianowej Roberta Wellsa i wystąpiła z nim w Royal Albert Hall w Londynie. Robert Walls działa  jako mentor Alice i często występują razem. W 2012 roku została zaproszona do wykonania koncertów solowych w domu Chopina w Polsce. W 2013 roku otrzymała prestiżowe stypendium Maj von Rosen od Królewskiej Szwedzkiej Akademii Muzycznej. W 2014 roku została zaproszona do Ammanu w Jordanii, gdzie wystąpiła z koncertem w obecności burmistrza miasta i księżniczek Jordanii. We wrześniu 2017 roku została zaproszona do gry z Royal Stockholm Philharmonic Orchestra przed szwedzkim rządem i członkami rodziny królewskiej.
Mimo młodego wieku Alice występowała już na wielu największych scenach w Szwecji: w Pałacu Królewskim z parą królewską, Royal Opera, Stockholm Concert Hall, Sztokholmskim Teatrze Miejskim, Globe Arena, Berwald Hall, Conficence i wielokrotnie występował w krajowej telewizji i radiu. Zdobyła już także wiele nagród na różnych międzynarodowych konkursach muzycznych w Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Gruzji i Niemczech. W 2016 roku otrzymała „Grand Prix” na międzynarodowym konkursie muzycznym „Stars at Tenerife”. W styczniu 2017 r. Zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozart w Tbilisi w Gruzji, aw kwietniu 2017 r. „Pierwsza Nagroda Assoluto” w Międzynarodowym Konkursie „Fajerwerki Muzyczne” w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrasa Schiffa, Leifa Ove Andsnesa, Valentinę Lisitsę, Tamarę Poddubną, Renę Shereshevską, Mariannę Shirinyan i innych.
Alice jest także bardzo utalentowaną malarką. Zaczęła malować, kiedy miała trzy i pół roku. Artystka Gea Sibola Hansen jest jej mentorem w malarstwie.

Partnerzy koncertu: Mi-Studio, Marka „Carte D’or”, Marka Schöller, Sofitel Wrocław Old Town, Wex Faciliti Management, Lions Club Wrocław, Restauracja Letnia


Ceny biletów

I miejsca – 80 zł
II miejsca – 60 zł
strefa VIP – 130 zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.