EnglishEnglish
 
Napiórkowski-Lesicki - Celuloid

Napiórkowski/Lesicki - "Celuloid"

niedz., 8 maja 2016, 19:00

Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79
61-891, Poznań
sprzedaż zakończona
Opis

NAPIÓRKOWSKI / LESICKI – „CELULOID”

Nowa płyta gitarzystów to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki  filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. Good Taste Production zaprasza na koncert duetu w Poznaniu, który odbędzie się 8 maja w klubie Blue Note.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie,  formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

„Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno-białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zarejestrowanych w całości na żywo z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie. W nagraniach  słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango,   i gitar elektrycznych.

Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

MAREK NAPIÓRKOWSKI

Wziął udział w sesjach nagraniowych ponad 150 albumów. Grał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Hadrien Feraud, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem. Był wraz z Arturem Lesickim współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie  pisma „Jazz Forum”. Wydał pięć autorskich albumów: „Nap”, „Wolno”, „KonKubiNap”, „Up!” oraz nagrany w duecie z Arturem Lesickim “Celuloid”. Sześciokrotnie nominowany  do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Głosami czytelników pisma „Jazz Forum”, nieprzerwanie od 2012 roku, wybierany Jazzowym Gitarzystą Roku.

ARTUR LESICKI

Ma na swym koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował  jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz,  Krystyną Prońko,  Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych (Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd i in.) oraz jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.  Jako lider autorskiego projektu Artur Lesicki Acoustic Harmony gitarzysta nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: 

„An Unbelievable Silence” i „Stone & Ashes”. Jest autorem  cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych - szkoły gitarowej DVD „Rzemiosło i sztuka” cz. I i II oraz książki poświęconej grze akordowej „Jak oni to robią”.

Bilety:

39 zł - miejsce stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.