EnglishEnglish
 
Natalia Lubrano śpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

Natalia Lubrano śpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

wt., 9 kwietnia 2019, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Natalia Lubrano śpiewa piosenki Kaliny Jędrusik!

Ethno Jazz Festival zaprasza 9 kwietnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na wieczór poświęcony twórczości Kaliny Jędrusik, który poprowadzi wspaniała wrocławska wokalistka Natalia Lubrano z najlepszym składem jazzowym:
Natalia Lubrano - wokal;
Piotr Rachoń - fortepian;
Wojtek Bergander - kontrabas;
Marcin Rak- perkusja.

Kalina Jędrusik to niezapomniana polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka i artystka kabaretowa.
Ogromną popularność przyniósł Kalinie Jędrusik udział w programach telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów oraz kreacje filmowe, m.in. Joanny w Lekarstwie na miłość w reż. Jana Batorego.
W latach 60. i 70. uchodziła za symbol seksu. W 1976 roku występowała w duetach z Violettą Villas, głównie w Stanach Zjednoczonych.
W plebiscycie na najlepszą aktorkę w historii polskiego filmu, zorganizowanym w 1996 roku przez redakcję pisma „Film” z okazji 100-lecia kina, zajęła trzecie miejsce.

Natalia Lubrano – urodzona we Wrocławiu wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś.
Wywodzi się z rodziny muzykującej. Ojciec – Andrzej Pluszcz był wybitnym basistą, twórcą pierwszego podręcznika na gitarze basowej, wykładowcą na warsztatach bluesowych, związanym ze środowiskiem bluesowo–jazzowym. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy zespołem „Miloopa”, z którym wydała cztery albumy: „Nutrition Facts”, „Unicode”, „Optica” i "Verke" .

Wraz z Miloopą pojawiła się na kilku składankach, wydanych m.in. w Wielkiej Brytanii (Knowledge Magazine mix cd) Z Miloopą także zagrała także kilkadziesiąt koncertów przede wszystkim za granicą, m.in. na Sziget Festiwal, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, United Islands of Prague, Creamfields, JDM Festival, Open’er, Summer of Music, Szene Festival, Green Valley, dodatkowo odbyła wspólne trasy koncertowe z Jojo Mayer’s Nerve (USA), Beanfield (DE), Micatone (DE), Dj First Rate (UK), Forss vs Borg (Sonar Kollektiv).
Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie „FoxBox” u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków.

W 2012 roku wystąpiła m.in. na 49. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego pt „Życia mała garść”, gdzie wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu.
W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt „R.E.S.P.E.C.T.” wydana przez wydawnictwo Kayax.
Laureatka 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę jury za walory wokalne.
Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem.


Ceny biletów

miejsca siedzące:

50 zł - I kategoria
40 zł - II kategoria

miejsca stojące:

30 zł - bilet wstępu

Bilety
Sprzedaż zakończona.