EnglishEnglish
 
Natalia NATU Przybysz, Tymon i The Transistors

Natalia NATU Przybysz, Tymon & The Transistors

sob., 16 sierpnia 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

NATU i Tymon Tymański zagrają w Starym Klasztorze!

Zapowiada się najciekawszy klubowy koncert tego lata!
16 sierpnia w klubie muzycznym Stary Klasztor na wspólnym koncercie wystąpią Natalia NATU Przybysz oraz Tymon & The Transistors.
Artyści zagrają autorskie sety ze swoimi zespołami, ale w ramach niespodzianki spodziewać się też możemy wspólnego występu Natu i Tymona.
Koncertu takich dwóch osobowości na jednej scenie nie można przegapić, tym bardziej że bilety wstępu są nieprawdopodobnie tanie!

NATALIA PRZYBYSZ,  znana z zespołu Sistars właścicielka jednego z najlepszych głosów w Polsce, czarodziejka dźwięków – NATU!
„Gram Duszy” to najnowszy krążek artystki, na którym znajduje się 11 premierowych kompozycji utrzymanych w klimacie soul. To zbiór piosenek w dużej mierze po polsku. Przepiękne, głębokie teksty na płytę są dziełem NATU i jej drugiej połówki… Tytuł „Gram Duszy” oznacza, że NATU oddaje słuchaczom cząstkę siebie, gram swojej duszy. Tytuł ten oznacza również, że istotą muzykowania jest robienie tego co nam w duszy gra i życie swoją pasją z koncentracją na samym tym pięknym procesie. „Gram Duszy” to także tytuł jednego z utworów - zmysłowego i o pożądaniu i o ulotności chwili.
Utwory na płycie mówią czule o znanej lecz niezdefiniowanej przez nikogo bezbłędnie - miłości do kochanka, oraz o miłości do muzyki. Wśród utworów znajdziemy też niezwykle oryginalny utwór „Gwiazdy”, gdzie przy minimalnej oprawie instrumentalnej na pierwszy plan wychodzi niesamowity głos NATU i urok gwiaździstej, letniej nocy… Są też relaksujące „Kąpiele w błocie” opowiadające o magii słów.
Płyta kończy się tajskim masażem niepowtarzających się fraz pod postacią „Ocean Prayer - modlitwy o bezpieczeństwo dla miłości.
Gościnnie na płycie śpiewają Stanisław Soyka i Pinnawela (Paulina Przybysz). Właśnie wspólnie z siostrą NATU śpiewa mocno kobiecy utwór „Joy in Her belly”.

TYMON & THE TRANSISTORS – polski zespół muzyczny, założony w czerwcu 2002 przez Tymona Tymańskiego. Tranzystory wykonują muzykę rock'n'rollową, utrzymaną w różnorodnej stylistyce - od brzmień lat 60-tych i space rocka począwszy, a skończywszy na punk rocku, reggae, hard rocku, country i jazzie. We wczesnym repertuarze kwartetu znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań Tymańskiego, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter. Grupa ma na koncie cztery płyty i znana jest z żywiołowych, energetycznych koncertów.
W 2003 zespół nagrał soundtrack do głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego p.t. Wesele. za który Tymański został wyróżniony nagrodą Akademii Filmowej Orzeł 2003 oraz Złotą Kaczką czasopisma "Film".
Płyta pt. "Skaczemy Jak Pacynki"  to nagranie ze specjalnego koncertu, który odbył się w studiu Polskiego Radia Gdańsk 30 września 2012 roku z okazji 10-lecia grupy Tymon & The Transistors. Kwartet wykonał i zarejestrował swoje ulubione piosenki z trzech poprzednich albumów ("Wesele", "Don't Panic! We're From Poland" oraz "Bigos Heart"). Dodatkowo na płycie koncertowej znalazł się tytułowy utwór, który antycypuje soundtrack do głośnego musicalu "Polskie Gówno" wg scenariusza Tymona Tymańskiego.

źródło: materiały organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.