EnglishEnglish
 
Natalia Przybysz - Prąd

Natalia Przybysz - "Prąd"

śr., 28 października 2015, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona

Promocja

Bilety w przedsprzedaży 15 PLN taniej!
Opis

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad tą płytą była piosenka „Niebieski” z poprzedniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. - Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.  

Nowy album pt. „Prąd” został wydany nakładem Warner Music Poland  w listopadzie 2014 r.  

Patronat medialny: Radiowa Trójka 

Koncerty w składzie: 

Natalia Przybysz – wokal,  
Jurek Zagórski – gitara,  
Mateusz Waśkiewicz – gitara,  
Filip Jurczyszyn – bas
Hubert Zemler – perkusja.     

Teledysk "Miód" powstał w Szwecji, a za jego realizację odpowiedzialni są Anna Bajorek i Marcin Morawicki. 

"Miód jest pierwszą częścią historii, która dopowie się w zapowiadanym dalszym ciągu filmu. Propozycja połączenia teledyskiem dwóch piosenek wyszła od Natalii i jej managera Jarosława Maślanki. Pierwszy klip „Miód” jest bardziej fabularyzowany i rozgrywa się w przestrzeni miejskiej. Jest z nim związany pewien typ ruchu, który zmienia się wraz ze zmianą przestrzeni”- wyjaśnia Anna Bajorek, reżyser teledysku. 

"Miód to piosenka pełna pytań. Niebo to odpowiedzi. Miód napisałam jako pierwszy utwór na płytę. Niebo było ostatnie. Pisałam Miód i sama nie wiedziałam o czym jest do końca. Utwór ten powstał po pierwszej sesji terapeutycznej, kiedy w głowie roi się od uczuć pytań i emocji, które są jak mieszanka wybuchowa. Słowa były raczej strumieniem wzajemnie elektryzujących się koncepcji a ja jakby czułam, ze jest to dobre i ważne. Można powiedzieć, że dopiero kiedy nagrałam "Niebo" to zrozumiałam i znalazłam Miód" - opowiada Natalia Przybysz  

30 września do sieci trafiła pierwsza część teledysku do utworu „Miód”. Singiel jest zapowiedzią nowego albumu „Prąd”, który ukazał 17 listopada 2014 roku. W dniu premiery płyty ukazała się również druga część wideo, przedstawiająca kolejny utwór jakim jest "Nazywam się niebo". Natalia prezentuje już swoje czwarte solowe wydawnictwo.  

Natalia Przybysz, jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek, artystka inspirowana soulem, jazzem and funkiem nie kryje pasji dla starych ciepłych motown’owskich brzmień i vintage’owych instrumentów. /Warner Music Poland

Bilety
Sprzedaż zakończona.