EnglishEnglish
 
Natalia Przybysz

Natalia Przybysz

wt., 25 listopada 2014, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

NATALIA PRZYBYSZ - premiera nowej płyty w Starym Klasztorze!

Natalia Przybysz, jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek przyjeżdża do Wrocławia promować swój nowy album pt. „Prąd”.

Koncert prezentujący premierowy materiał odbędzie się 25 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

- Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

"Tymon Tymański powiedział, że ta płyta to babski Jack White. Dla mnie to komplement. Zaprosiłam Tymona do jednej piosenki... Wszystkie teksty po polsku pisałam sama i są dla mnie bardzo ważne, bo za każdą z piosenek kryje się bardzo konkretne przeżycie .Jurek Zagórski jest producentem i współkompozytorem większości piosenek. Mamy utwór pomysłu naszego gitarzysty Mateusza Waśkiewicza i basisty Filipa Jurczyszyna. Są piosenki Czesława Niemena i Miry Kubasinskiej.”

Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

Płyta zostanie wydana nakładem Warner Music Poland w listopadzie tego roku.

We Wrocławiu zespół Natalii wystąpi w składzie:

Natalia Przybysz – wokal,
Jurek Zagórski – gitara,
Mateusz Waśkiewicz – gitara,
Filip Jurczyszyn – bas,
Hubert Zemler – perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.