EnglishEnglish
 
NATALIA SIKORA - Buried Alive In The Blues for Janis Joplin

NATALIA SIKORA - "Buried Alive In The Blues" for Janis Joplin

niedz., 2 października 2016, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

Natalia Sikora zaśpiewa piosenki Janis Joplin!

„Buried Alive In The Blues” – to tytuł koncertu poświęconego twórczości Janis Joplin w wykonaniu zwyciężczyni drugiej edycji programu „The Voice of Poland” - Natalii Sikory z zespołem. Kultowe piosenki Janis Joplin usłyszymy 2 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w koncercie kończącym III Festiwal Pieśniarze Niepokorni.

Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji. Tym razem sięga po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych.

Chyba każdy pamięta jej "Cry Baby" na przesłuchaniach w The Voice of Poland. Z repertuarem Jenis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Jenis.

22 marca 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu „Joplin". W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. „Buried Alive In The Blues" to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis Joplin, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły. Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to „Buried Alive In The Blues". Czekam chwili kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać.

Natalia Sikora

W repertuarze koncertu m.in.:

BURIED ALIVE IN THE BLUES, MOVE OVER, WOMAN IS LOSERS, TRY, HALF MOON, TRUST ME, PEACE OF MY HEART, GET IT WHILE YOU CAN, KOZMIC BLUES, CRY BABY, SUMMERTIME, BALL AND CHAIN, LITTLE GIRL BLUE,I NEED A MAN TO LOVE ME / I GOT DEAM OL' KOZMIC BLUES AGAIN MAMA!, MAYBE, COO COO, MERCEDES BENZ.

Natalia Sikora występuje z zespołem w składzie:

Paweł Stankiewicz - gitara
Krzysztof Nowicki - gitara
Wojciech Ruciński - bas
Marek Kuczyński – perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.