EnglishEnglish
 
Nika Lubowicz - Nikai#039;s Dream

Nika Lubowicz - "Nika's Dream"

niedz., 14 lutego 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Koncertowa prezentacja albumu „Nika’s Dream” – spektakularnego debiutu fonograficznego wokalistki i kompozytorki Niki Lubowicz, jednej z największych nadziei polskiego jazzu. Pochodząca z Zakopanego artystka jest absolwentką klas fortepianu i dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale Wokalistyki Jazzowej.

Tak o tej muzyce wypowiadają się znakomici, starsi koledzy i koleżanki Niki: 

URSZULA DUDZIAK: „Nika Lubowicz obdarowuje nas piękną płytą. Jej wokal zachwyca precyzją, świetnym frazowaniem, dynamiką, lekkością i łatwością improwizacji.”

 GRAŻYNA AUGUŚCIK: „...nie daje się zamknąć w jednej stylistyce. Dzięki ciekawym rozwiązaniom brzmieniowym, aranżacjom, doborze instrumentów i świetnym muzykom, inteligentnie "zbudowała" piękną debiutancka płytę. Jej muzyka brzmi świeżo, chce się jej słuchać do końca. Piękny debiut. Brawo Nika!!!” 

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI: „Świetna płyta. Mimo zróżnicowanego charakteru poszczególnych utworów całość zachowuje jedność i spójność. Głos Niki jest wyjątkowy. Czasem łagodny i delikatny czasem mocny i ostry”. 

KRZYSZTOF HERDZIN: „Kultura, kompetencja, oryginalność, odwaga, brak wdzięczenia się do słuchacza i w pełni zrównoważona wizja całości to chyba najistotniejsze elementy. Oprócz mainstreamowego jazzu pobrzmiewają tu echa i r'n'b, i soulu, i muzyki folk, jest przestrzeń, jest tajemnica a kiedy trzeba ogniste fusion.”

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK: „Lubo się ucieszyć, że oto wschodzi gwiazda jazzowej wokalistyki. Jest na płycie Niki miejsce na tradycję i eksperyment, świetne współbrzmienia z instrumentalistami, mistrzowskie piana, scat i wzruszające interpretacje ballad”. 

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI: „Podziwiam jej wrażliwość, niesłychaną muzykalność i fantazję muzyczną. Gratuluję wspaniałego debiutu!”.

Bilety
Sprzedaż zakończona.