EnglishEnglish
 
NOUVELLE VAGUE

NOUVELLE VAGUE

pt., 25 marca 2011, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Nouvelle Vague ponownie we Wrocławiu!

Francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji wystąpią 25 marca w klubie Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego 19.

Zespół dał się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków new wave z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening.  Wielki sukces odniosło kilka brawurowych interpretacji takich klasyków jak ‘Too Drunk To Fuck’ Dead Kennedys, ‘Don't Go’ Yazoo, czy ‘I Just Can't Get Enough’ Depeche Mode.

Zespół stworzyli dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym na scenie towarzyszą m.in. trzy wokalistki Marina Celeste, Mélanie Pain, Phoebe Killdeer. Dziś mają na swoim koncie 2 albumy, debiutancki Nouvelle Vague i Bande à Part oraz album miks Nouvelle Vagues Presents New Wave. Na obu płytach znalazły się doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy.

Ich kompozycje pojawiły się na wielu kompilacjach np. Hed Kandi, Lazy Hours czy Pinacolada. 8 czerwca 2009 ukaże się najnowszy album zespołu NV3, na którym znajdzie się m.in. duet z Martinem Gore z zespołu Depeche Mode. Twórczość Nouvelle Vague zachwyciła specjalistów od reklam i wiele z ich kompozycji zostało wykorzystanych w kampaniach reklamowych na całym świecie. Nie ominęło to również Polski, gdzie kampania odzieżowej marki Reserved wykorzystała utwór Dance With Me.

W listopadzie 2010 roku Nouvelle Vague ukazał się czwarty studyjny album "Couleurs Sur Paris". Jest to pierwszy album w całości zainspirowany muzyką francuską lat 70. i 80. Polscy fani będą mogli usłyszeć najnowsze utwory, jak i hity z poprzednich płyt.

Pierwszy koncert Nouvelle Vague we Wrocławiu miał miejsce we wrześniu 2009 roku i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Bilety:

79zł - pierwsze 300 szt.
89zł - przedsprzedaż
100zł - w dniu koncertu

Bilety do nabycia także w punkcie sprzedaży Biletin                                   (Dlastudenta.pl ul. Świdnicka 19, Wrocław)

Bilety
Sprzedaż zakończona.