EnglishEnglish
 
Novika Heart Times Tour

Novika Heart Times Tour

sob., 13 kwietnia 2013, 22:00
( Otwarcie klubu - godz. 20 )


Klub Prozak 2.0
pl. Dominikański 6,
31-043, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

Novika Heart Times Tour - rusza trasa koncertowa Noviki!


Tworząc muzykę, pisząc teksty czy po prostu żyjąc rytmem dnia codziennego, nie sposób uciec od miłości. Każdy jej aspekt, każdy etap jest niezwykle inspirujący. Nowa płyta Noviki powstawała w momencie, który wszyscy wokół określają jako kryzysowy, jako „ciężkie czasy”. Stąd

połączenie: Heart Times.

Prace nad trzecim solowym albumem, Kasia Nowicka rozpoczęła wiosną ubiegłego roku. Pomysły na nowe piosenki przychodziły w trakcie licznych zajęć. Od lat bowiem Kasia wiedzie bardzo intensywne życie – prowadzi audycję w radiu (obecnie w Roxy), gra koncerty, w weekendy występuje klubowo w duecie z z Mr. Lexem, czasem też w towarzystwie kolektywu Beats Friendly, ponad to udziela się wokalnie w nagraniach różnych producentów, prywatnie spełnia się jako młoda mama.

Zarysy melodii powstawały często w podróży. Novika rejestrowała je w telefonie, a potem pracowała nad nimi w domu, wzbogacając o kolejne akordy i pierwszych parę linijek tekstu. Tak opracowane pomysły trafiały potem do wieloletniego producenta nagrań Noviki - Bogdana Kondrackiego.

Ważny udział w powstawaniu nowego materiału miał także Agim Dżeljilji z zespołu Noviki, na co dzień ceniony producent, kojarzony głównie z zespołem Oszibarack. Nie zabrakło też przyjaciół wokalistki - zespołu Loco Star. Tomek Ziętek odpowiada za jeden z utworów na płycie, a Marsija tradycyjnie udziela się wokalnie. W napisaniu jedynego polskiego tekstu na płytę, do piosenki Scenariusz Novikę wspomogła Karolina Kozak. 

Inni goście, to fenomenalna trójmiejska grupa Enchanted Hunters oraz elektroniczny duet Chmara Winter. Poza muzykami grającymi na co dzień z Noviką w zespole - wspomnianym Agimem Dżeljliji, Kasią Piszek (współautorką jednego z utworów), Tomkiem Doglem oraz Janem Młynarskim, w piosence Safest na gitarze zagrał Marian Wróblewski. Utwór został skomponowany przez Skubasa.

Kiedyś napisałam dla niego tekst do piosenki, która później nie dawała mi spokoju, wciąż siedziała w mojej głowie. Kiedy dowiedziałam się, że Skubas nie wykorzysta jej na swojej płycie, zaproponowałam, żeby znalazła się na mojej. Bardzo się z tego cieszę, bo to mocny numer.

Można by się spodziewać, że Heart Times połączy w sobie melancholię Tricks Of Life z tanecznym wpływem Lovefindera (dwóch poprzednich albumów studyjnych Noviki). Sama Novika ucieka jednak przed tak prostymi skojarzeniami mówiąc:

Trudno określić ten album stylistycznie, jest dość zróżnicowany, w większości przesiąknięty elektroniką, ale są też momenty akustyczne. 

Tempo w stosunku do Lovefindera jest nieco bardziej stonowane, ale też nie balladowe. Wspólnym mianownikiem są emocje, prostota melodii, bogactwo dźwięków.

Pierwszym singlem, który już w styczniu zwiastował nadejście nowej płyty, jest utwór Who Wouldn't, w którym Novika przygląda się rozbieżnościom pomiędzy naszymi wyobrażeniami o różnych sferach życia, a nie zawsze barwną rzeczywistością, analizuje trudności bycia w stałym związku, roztacza marzenia o zatrzymaniu chwili.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
20zł - przedsprzedaż
30zł - w dniu koncertu 

Bilety
Sprzedaż zakończona.