EnglishEnglish
 
NOWE BRZMIENIE WYSOCKIEGO: Projekt Volodia i Mirosław Baka

NOWE BRZMIENIE WYSOCKIEGO: Projekt Volodia i Mirosław Baka

sob., 3 marca 2012, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Projekt Volodia i Mirosław Baka prezentują „Nowe Brzmienie Wysockiego”

Niezapomniane utwory Włodzimierza Wysockiego, legendarnego rosyjskiego pieśniarza i poety, zabrzmią 3 marca we wrocławskim Centrum Sztuki Impart. A to za sprawą koncertu Projektu Volodia, podczas którego gościnnie wystąpi Mirosław Baka. 

Projekt Volodia, określić można jako unikatowe połączenie twórczości Włodzimierza Wysockiego z muzyką Toma Waitsa. Zespół powstał w 2007 roku z inspiracji wrocławskiego muzyka Janusza Kasprowicza i planowany był jako jednorazowy eksperyment muzyczny, do którego Kasprowicz zaprosił artystów wywodzących się z różnych środowisk, tak, aby poprzez wymieszanie odmiennych gatunków muzycznych uzyskać oryginalne brzmienie. Nieoczekiwanie, już pierwszy występ zespołu spotkał się z tak dobrym przyjęciem, zarówno mediów jak i publiczności, że muzycy postanowili kontynuować współpracę, odnosząc przy tym kolejne sukcesy.   

W 2010 roku, na zaproszenie Programu 3 Polskiego Radia, Volodia wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dając koncert dla wielotysięcznego audytorium słuchaczy Trójki. Latem 2011 roku ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu zatytułowana „Projekt Volodia. Piosenki Włodzimierza Wysockiego”. Znajduje się na niej szesnaście utworów, wśród których są zarówno kultowe kompozycje barda, jak i też zupełnie nowe, nieznane piosenki Wysockiego, między innymi: „Moskwa-Odessa”, „Satyra na kiepski kryminał”, „Tatuaż” czy „Pieśń o przyjacielu”.

Koncerty Volodii to niezwykłe widowisko, w którym obok muzyki istotną rolę odgrywają scenografia i prezentacje multimedialne. Wszystko to idealnie łączy najlepsze tradycje piosenki poetyckiej z nowoczesnymi aranżacjami muzyki rockowej, flamenco i tradycyjnego jazzu. Zespół występuje w składzie: Janusz „Wołodia” Kasprowicz (śpiew, git. basowa, kontrabas elektryczny), Robert „El Flamenco” Gawron (banjo, gitara flamenco, lutnia), Piotr „Rocky” Rokitowski (gitara elektryczna), Bogdan „Królik” Bińczak (akordeon, instrumenty wszelakie), Wojtek „Malkomat” Malko (perkusja, prezentacja multimedialna). Od 2011 roku z Projektem Volodia gościnnie występuje Mirosław Baka, znany aktor teatralny i filmowy, który wzbogaca występy zespołu swoim wyjątkowym warsztatem interpretacyjnym. 

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:
45zł do 65zł 

Bilety
Sprzedaż zakończona.