EnglishEnglish
 
Artur Andrus, Maria Czubaszek

Artur Andrus, Maria Czubaszek
OdraNocka Art Festival

wt., 2 lipca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Artur Andrus / Maria Czubaszek

„Myśliwiecka” była najchętniej kupowanym albumem w Polsce w 2012 r. Myśliwiecka PLUS to jednak utwory nie tylko z płyty „Myśliwiecka”... W dodatku z nadzwyczajnym Gościem - Marią Czubaszek!

Artur Andrus - na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”...

Na co dzień mieszka w Warszawie, ale z niej nie pochodzi. Jego rodzinnym miastem jest Sanok (prawie Bieszczady). Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W czasach studenckich współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów, a momentem przełomowym w jego karierze artystycznej okazał się przeprowadzony „na zaliczenie” wywiad z Wojciechem Młynarskim. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wywiad został przeprowadzony wierszem - Artur zadawał wierszem pytania, a Wojciech Młynarski improwizując wierszem odpowiadał. Niedługo po tym Artur Andrus otrzymał propozycję poprowadzenia audycji poświęconej piosence satyrycznej w Pr. 4 Polskiego Radia.

W październiku 2011 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się wywiad z Marią Czubaszek przeprowadzony przez Artura Andrusa.

Maria Czubaszek - pisarka, znakomita scenarzystka, satyryk, autorka tekstów piosenek, felietonistka, dziennikarka. Od lat 60 XX w. związana z Polskim Radiem, a od roku 1966 z Programem III. Posiada olbrzymi dorobek, z którego wiele utworów przeznaczonych było dla radiowej Trójki. Do najbardziej znanych cyklicznych słuchowisk należą takie audycje, jak choćby „Serwus, jestem nerwus” czy „Małgorzaty jego życia”.Była autorem tesktów piosenek dla Alibabek, Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Grzegorza Markowskiego, Krystyny Prońko czy Ryszarda Rynkowskiego.

Prowadzi swój własny blog: mariaczubaszek.bloog.pl

 

Arturowi Andrusowi towarzyszyć będzie Zespół w składzie:

Wojciech Stec – fortepian
Łukasz Poprawski – saksofon
Łukasz Borowiecki – kontrabas
Paweł Żejmo – perkusja

Źródło: www.odranocka.pl

Bilety: od 50zł do 80zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.