EnglishEnglish
 
Grzegorz Turnau z Zespołem

Grzegorz Turnau z Zespołem
OdraNocka Art Festival

sob., 29 czerwca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Grzegorz Turnau – poeta, kompozytor, pianista i aranżer – to artysta, który w linii prostej kontynuuje wspaniałą tradycję krakowskiej piosenki literackiej, krocząc śladem Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty. 

W dzieciństwie uczył się grać na fortepianie w szkole muzycznej, a gdy miał 13 lat wyjechał z rodziną na rok do Anglii. Był tam, gdy zginął John Lennon i wtedy, zniechęcony rygorami narzucanymi przez szkołę muzyczną, odkrył na nowo muzykę popularną, zaczął grać dla przyjemności.

W kwietniu 1984 roku Grzegorz Turnau wziął udział w przeglądzie piosenki „Śpiewać każdy może” w krakowskim Klubie Zaścianek i decyzją jurorów zwyciężył w kategorii piosenki literackiej. Dzięki temu wystąpił na XX Festiwalu Piosenki Studenckiej w maju tego samego roku, który wygrał. Natychmiast po festiwalu Grzegorz Turnau, jako jego laureat, otrzymał zaproszenie od Piotra Skrzyneckiego na występy do Piwnicy Pod Baranami. Ten bardzo młody artysta rozpoczął wieloletni cykl „piwnicznych” koncertów. 

W Piwnicy Pod Baranami Grzegorz Turnau spotkał poetę Michała Zabłockiego. Współpraca tych dwóch młodych twórców zaowocowała piosenkami, które na długo stały się trzonem repertuarowym Grzegorza Turnaua. Turnau, jako poeta, kompozytor, pianista i aranżer wypracował łatwo rozpoznawalny, indywidualny styl, charakteryzujący się precyzją kompozycyjną i nienagannym, eleganckim wykonawstwem wyróżniającym się zwłaszcza w partiach wokalnych.

 

Na koncercie usłyszymy Zespół w składzie:

Jacek Królik – gitary
Leszek Szczerba – saksofony
Robert Kubiszyn – bas
Cezary Konrad – perkusja
Michał Jurkiewicz – keyboard, skrzypce, altówka, akordeon
Grzegorz Turnau – piano, voc.

Źródło: www.odranocka.pl

Bilety: od 60zł do 100zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.