EnglishEnglish
 
Kayah i Royal String Quartet

Kayah & Royal String Quartet
OdraNocka Art Festival

czw., 11 lipca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Kayah & Royal String Quartet

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory pochodzące z najnowszego albumu Kayah & Royal String Quartet. To absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie uznanego na całym świecie kwartetu smyczkowego Royal String Quartet z charyzmatycznym głosem Kayah. Efektem współpracy jest wspaniała, emocjonalna i niezwykle nastrojowa płyta, na której dzięki wyjątkowym aranżom osobiste i emocjonalne teksty artystki nabierają jeszcze większej głębi i nastrojowości.

Do pierwszego spotkania Kayah z kwartetem smyczkowym Royal doszło w 2008 roku, kiedy to na zaproszenie muzyków Artystka wzięła udział w organizowanym przez nich festiwalu Kwartesencja.

Gospodarze Kwartesencji, muzycy Royal String Quartet, są pomysłodawcami i od 2004 roku organizatorami festiwalu. Przełamując schematy wychodzą z muzyką klasyczną poza mury filharmonii. „Mieszać style i gatunki, schodzić z utartych ścieżek, łączyć fantastycznych artystów światowego formatu, którzy na co dzień nie spotykają się na scenie, ani nawet na antenie tej samej stacji radiowej. To wszystko jest kwintesencją Kwartesencji – jedynego takiego festiwalu muzycznego w Polsce.“ Z czwórką młodych entuzjastów spotkali się już na warszawskiej scenie m.in. legendarny Stephen Kovacevich, jedna z najciekawszych współczesnych pianistek Angela Hewitt, sensacyjny Mark Padmore, ale także Smolik, DJ Lenar, Kapela ze wsi Warszawa i…Kayah.

Aranże na kwartet smyczkowy opracowali tak znakomici i znani muzycy jak Krzysztof Herdzin, Wojciech Blecharz, Maciej Zieliński, Krzysztof Pszona, Urszula Borkowska, Bartłomiej Wąsik, a utwór “W bursztynowej wieży” znany z ostatniej płyty Kayah „Skała”, został zaaranżowany przez sam kwartet Royal. Testosteron, Kamień, Jak Liść, Wiosna Przyjdzie I Tak, Tabakiera czy chociażby znane ze „Skały“ W Bursztynowej Wieży czy Do diabła Z Przysłowiami  – na koncertach brzmią  po prostu zjawiskowo.

Skład Royal String Quartet:

Izabella Szałaj-Zimak – I skrzypce
Elwira Przybyłowska – II skrzypce
Marek Czech – altówka
Michał Pepol – wiolonczela

Źródło: www.odranocka.pl

 

Bilety: 80zł do 120zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.