EnglishEnglish
 
Mafalda Arnauth

Mafalda Arnauth
OdraNocka Art Festival

sob., 6 lipca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona

Promocja

Tylko na Biletin.pl bilety na koncert 20% taniej!
Opis

Mafalda Arnauth

Portugalska fadistka, jedna z najwspanialszych interpretatorek fado. Wydała do tej pory 7 płyt, z których wiele okrzyknięto najlepszymi płytami fado swoich czasów. W czasie swojego pierwszego pobytu w Polsce promować będzie swoją ostatnią płytę – FADAS – wydaną w roku 2010. W programie nie zabraknie jednak także największych przebojów Artystki, jak choćby Tinta Verde, Audácia czy Para Mario.

Mafalda Arnauth bez wątpienia jest jedną z najbardziej znanych fadistek należącą do tzw. „nowej generacji fado”. Muzyczna pasja towarzyszyła jej od dziecka, ale nigdy nie planowała kariery muzycznej. Cały świat dowiedział się o niej w czasie jej studiów, kiedy kończyła piąty rok… weterynarii. Mafalda zupełnie niespodziewanie została wyniesiona na świat sceny, recitali i klubów muzyki fado, gdzie przy uznaniu i gorącym aplauzie publiczności szybko dojrzała i odnalazła się artystycznie. 

Od tego czasu jej kariera zaczęła się szybko rozwijać, nagrała sześć albumów, napisała i skomponowała wiele utworów, wzięła udział w wielu projektach krajowych i o zasięgu międzynarodowym, odwiedzając najważniejsze muzyczne sceny świata.

Dzięki spontaniczności, świeżości oraz charakterystycznemu głosowi, który do tej pory nie był znany w świecie fado, swoimi interpretacjami znanych i lubianych utworów szybko przyciągnęła uwagę i zachwyciła licznych słuchaczy. Płomień, który w tym czasie zaczął tlić się w Mafaldzie szybko przerodził się w ogień przynosząc i ujawniając jej własny, charakterystyczny styl oraz osobowość artystyczną, a także wnosząc w muzykę fado autorskie kompozycje Mafaldy.

Artystce towarzyszyć będzie Zespół w składzie:

Nelson Aleixo – gitara
Fernando Judice da Costa – akustyczna gitara basowa
Pedro Ferreira de Oliveira – gitara portugalska

Źródło: www.odranocka.pl

Bilety: 60zł do 100zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.