EnglishEnglish
 
Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet

Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet
OdraNocka Art Festival

czw., 4 lipca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona

Promocja

Tylko na Biletin.pl bilety na koncert 20% taniej!
Opis

Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet

W trakcie koncertu wybrzmiewać będą zarówno argentyńskie tanga, jak i folkowe nuty muzyki bałkańskiej. Debiutancka płyta zespołu pokryła się Złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, a obecnie posiada status potrójnej Platyny!

Marcin Wyrostek – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Obecnie wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Instrumentalny oraz Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), a także wykładowca Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu.

Prowadzi ożywioną działalność solistyczną jak i zespołową. Koncertował w wielu miejscowościach w kraju i za granicą – USA, Holandia, Litwa, Szkocja, Czechy, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Słowacja. W 2006 roku wystąpił z koncertami dla Polskiego Instytutu w Düsseldorfie w ramach Nacht Der Museen, oraz dla Konsulatu Polskiego w Monachium w ramach Die Lange Nacht Der Musik. Wielokrotnie występował na festiwalach: Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” (Jelenia Góra), Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów (Katowice). Koncertował także na: American Accordionists' Association – Festival 2005 (USA), Coupe Junesse 2005 (Słowacja), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej (Katowice), Festiwal Muzyki Wiedeńskiej (Jelenia Góra), Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej (Koszalin), I Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej.

Repertuar Tango Corazon Quintet oparty jest głównie na tangach Astora Piazzolli oraz Richarda Galliano. Zespół występuje w najpełniejszym składzie, który pozwala na wykorzystanie wirtuozerii wszystkich muzyków na jednym koncercie.

Pełen skład Zespołu:

Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Źródło: www.odranocka.pl

Bilety: 50zł do 80zł

Bilety
Sprzedaż zakończona.