EnglishEnglish
 
Olga Bończyk - Listy z daleka

Olga Bończyk - "Listy z daleka"

pt., 23 listopada 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Olga Bończyk dla Kaliny Jędrusik

Piosenki Kaliny Jędrusik zna każdy Polak. „Nie budźcie mnie”, „S.O.S”, „Na całej połaci śnieg”, „Jesienna dziewczyna” oraz inne przeboje skomponowane i napisane przez legendy polskiej muzyki (m.in.: J. Wasowski, J. Przybora, W. Młynarski, A. Osiecka) na stałe wpisały się złotymi literami w karty historii polskiej piosenki. Po dwudziestu latach od śmierci Wielkiej Artystki, jako pierwsza sięgnęła po nie Olga Bończyk.

Aranżacje przygotował wybitny aranżer i pianista, Jacek Piskorz.

Artystce na scenie towarzyszą doskonali muzycy, dzięki którym utwory nabierają wyjątkowego brzmienia: Jacek Piskorz – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas i Krzysztof Szmańda – perkusja.

– O nagraniu płyty z repertuarem Kaliny marzyłam od wielu lat – opowiada artystka. – Pierwsza lista piosenek powstała w 2004 roku, czyli aż osiem lat temu. Jednak różne przeciwności sprawiały, że projekt tkwił w miejscu bez większych perspektyw na powodzenie. Dopiero wczesną wiosną ubiegłego roku udało mi się to marzenie zrealizować. Skonfrontowanie się z tak legendarnymi wykonaniami było wyzwaniem. To kompozycje piękne, ale trudne. Pracę z tym materiałem wspominam jednak z dużym sentymentem.

Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz pięknego głosu Olgi Bończyk sprawia, że piosenki Jędrusik w jej wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy.

Olga Bończyk – aktorka teatralna i filmowa, szerszej publiczności znana z serialu „Na dobre i na złe”. Artystka występuje również w wielu spektaklach wystawianych na deskach warszawskich teatrów („Trójka do potęgi”, „Ptaszek”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Pomalu, a jeszcze raz”). Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.

Ostatnią dumą artystki jest płyta z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka”.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.