EnglishEnglish
 
Organek

Organek

czw., 12 lutego 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

ORGANEK zagra w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza na koncert rockowego odkrycia ostatniego sezonu muzycznego! ORGANEK zaprezentuje materiał z nowej płyty pt."Głupi" 12 lutego w klubie

muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

ORGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox'a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

Autor opowiadań. Beat Box w Stylu Emo nakładem FA – ART nr 2–3 (72–73) 2008, Pepe wróć w Antologia współczesnych polskich opowiadań wyd. FORMA 2011 Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią pt. Teoria Opanowywania Trwogi.

Ważniejsze wyróżnienia

– Fryderyk 2006 (Nowa Twarz Fonografii)
– Top Trendy 2010 (nagroda Jury)
– WOW! Orange Award 2011 (nagroda Jury)

Wydawnictwa płytowe:

– Jacaszek/Miłka SEQUEL (Gusstaff Records, 2006)
– Sofa MANY STYLEZ (Kayax, 2006)
– O.S.T.R & SOFA Trójka! Live (3 SKY Media, 2007)
– Sofa DoReMiFaSoFa (Kayax, 2009)
– Fox Box (Kayax, 2010)
– Sofa HARDKOR I DISKO (EMI, 2012)
– Fox (Kayax, 2013)
– Ser Charles (Jimmy Jazz Records, 2014)
– Organek GŁUPI (Mystic Production, 2014)

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.