EnglishEnglish
 
PABLOPAVO i LUDZIKI

PABLOPAVO & LUDZIKI

czw., 13 lutego 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pablopavo – solowy projekt wokalisty Vavamuffin w Łykendzie!


Zapraszamy na koncert Pablopavo, znanego szerszej publiczności jako wokalista zespołu Vavamuffin. 13 lutego  Pablopavo & Ludziki zagrają koncert we wrocławskim klubie Łykend przy Podwalu 37.

Pablopavo urodził się w marcu siedemdziesiątego ósmego roku. Nie przejawiał żadnych talentów muzycznych, aż do roku dziewięćdziesiątego trzeciego, kiedy to z kolegami ze szkoły, założył pierwszy zespół, prawdopodobnie w celu zwiększenia swoich szans u dziewcząt.

Około roku dziewięćdziesiątego ósmego, Pablopavo został nieformalnym członkiem nieformalnej grupy muzyczno-eksperymentalno-zabawowej Antikonsjum. Pozostał nim do dziś. Na początku tysiąclecia powstaje zespół Saduba, gdzie jest wokalistą i gitarzystą, a chwilę później Zjednoczenie Sound System. Zjednoczenie od dziesięciu niemal lat propaguje muzykę jamajską w wydaniu soundsystemowym (selektor + wokaliści) w Warszawie, Polsce i tu i ówdzie dalej.

W roku 2001 powstaje zespół Magara, w którym Pablopavo pełni funkcję gitarzysty i wokalisty. W 2003 powstaje Vavamuffin. Zespół zdobywa niejaki rozgłos i nagrywa 3 płyty (Vabang!, Dubang!, Inadibusu). Vavamuffin dało do dziś około 400 koncertów w Radomiu, Londynie, Mochnaczce Górnej, Addis Abebie, Berlinie, Płocku, Zakopanem, Helsinkach i innych eleganckich miastach.

W roku 2009 ukazuje się pierwsza "solowa" płyta nagrana pod szyldem: Pablopavo i Ludziki. Podoba się fajnym chłopakom i inteligentnym dziewczynom. Album "Telehon" poprzedza wydanie singla o tym samym tytule.

W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludziki - "10 piosenek". Płyta zawiera... dwanaście utworów, dla których ramy gatunkowe nie stanowią żadnej przeszkody. Lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w regionach muzycznych, które jeszcze nie dostały swojej nazwy.

Już teraz Pablopavo zapowiada wydanie kolejnego albumu - prace nad trzecim krążkiem, który ukaże się na początku  2014 roku, trwają. Aktualnie po sieci krąży singiel promujący nachodzące wydawnictwo. Utwór "Koty" postanowiliśmy wam zaprezentować nietypowo - bo jako związaną z piosenką grę typu arcade (http://www.karrot.pl/koty). Piosenka znalazła się na świeżutkiej kompilacji "Złota Karrota", która podsumowuje dotychczasowe 50 wydawnictw Karrot Kommando, a także zapowiada kolejne. Na tym dwupłytowym albumie znajdziecie najbardziej charakterystyczne utwory związanych z nami artystów, a także niepublikowane jeszcze nigdzie nowe utwory Świetlików, Earla Jacoba, Trupy Wertera Utrata,  czy właśnie Pablopavo.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej trzydziestu krążkach innych wykonawców. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

http://www.youtube.com/watch?v=0GWjLswkofY

Bilety:
30 zł – przedsprzedaż oraz w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.