EnglishEnglish
 
Paganini Millennium Tour - Mariusz Patyra, Krzysztof Herdzin i orkiestra Sinfonia Viva

Paganini Millennium Tour - Mariusz Patyra, Krzysztof Herdzin i orkiestra Sinfonia Viva

wt., 26 maja 2015, 19:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego parkingu Radia Wrocław (wjazd od ul. Żołnierskiej).
Opis

Mariusz Patyra – Światowej sławy wirtuoz w Radiu Wrocław!

We wtorek 26 maja w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się niezwykły koncert z cyklu „Paganini Millennium Tour” – Mariusza Patyry, Krzysztofa Herdzina i orkiestry Sinfonia Viva, której dyrektorem jest Tomasz Radziwonowicz.

Mariusz Patyra to jeden z najwybitniejszych skrzypków wirtuozów młodego pokolenia.

Jest zwycięzcą słynnego, jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych – „Premio Niccolò Paganini” w Genui. Dokonał tego w 2001 roku jako jedyny Polak w historii. Za najlepsze wykonanie Kaprysów Paganiniego zdobył też specjalną nagrodę i wierną kopię skrzypiec „Il Cannone” („Armata”), które należały do wielkiego Mistrza.

Naukę gry rozpoczął w wieku siedmiu lat w Olsztynie i kontynuował ją w Warszawie, Hanowerze i Cremonie. Dzięki ciężkiej pracy został laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Hanowerze i Cremonie.

Mariusz Patyra występował na scenach całego świata: w Europie, obu Amerykach i w Azji. Koncertował z wybitnymi orkiestrami, m.in.: Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra di Roma czy Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie. 

Podczas koncertów z cyklu „Paganini Millennium Tour” Mariusz Patyra zachwyca, porywa i czaruje publiczność swoją osobowością. Zdarza się to na scenach muzycznych niezmiernie rzadko. Jak przyznaje większość słuchaczy i śledząc wiele internetowych wypowiedzi, są to magiczne wieczory z artystami najwyższej światowej klasy. Wybitni Polacy!

Jak powiedział jeden z gości w Warszawie: Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia, bowiem jesteśmy świadkami narodzin nowej jakości artystycznej w Polskiej Kulturze, narodzin wybitnego skrzypka nawiązującego do najlepszych tradycji światowej szkoły skrzypcowej, którą stworzyli najwięksi w historii. Ktoś nawet krzyknął na sali: Polski Paganini!

W towarzystwie Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który opracował nowe aranżacje znanych utworów, Mariusz Patyra kontynuuje specjalną trasę pod hasłem „Paganini Millennium Tour”. 

Patyra wykona perły muzyki klasycznej, m.in. utwory Paganiniego, Kreislera i Chopina.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.