EnglishEnglish
 
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

czw., 14 kwietnia 2016, 19:00

Arena Szczecin
ul. Władysława Szafera 3/5/7
71-245, Szczecin
sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy Koncert Galowy  65.lecia zespołu, który nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury. Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka.

Zespół "Mazowsze" zawsze zachwycał i nadal zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski.  Słowo "Mazowsze" stało się hasłem wywoławczym utożsamianym z nieznanym cudzoziemcom krajem i kulturą, zaś dla Polonii stało się synonimem patriotyzmu ojczyzny.

Mazowsze - jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów artystycznych, ściśle powiązanych z tradycją i kulturą ludową, narodowymi tańcami, piosenkami, przyśpiewkami. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne". Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt jak wiele koncertów odbyło się z udziałem tak cudownego zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach. Tym razem wystąpi w Szczecinie podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65.lecia.

Będzie to dla Państwa 140. minut niezapomnianych wrażeń i doskonałej zabawy.

Informujemy, że 7 maja 2016 r. odbędzie się również koncert Mazowsza w Łodzi. Bilety wkrótce w sprzedaży.

Bilety
Sprzedaż zakończona.