EnglishEnglish
 
Patrycja Markowska z gościnnym udziałem Grzegorza Markowskiego

Patrycja Markowska z gościnnym udziałem Grzegorza Markowskiego

niedz., 28 października 2018, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Patrycja Markowska ponownie w Sali Koncertowej Radia Wrocław

Po sukcesie marcowego koncertu i niezwykle entuzjastycznym przyjęciu przez fanów, Radio Wrocław ponownie zaprasza na występ Patrycji Markowskiej.

 

Patrycja Markowska wydała dotąd 7 solowych albumów i  30 singli, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. 

Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia muzyczne. Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej 
w Opolu wygrała Konkurs Premier oraz zdobyła Nagrodę Dziennikarzy. Piosenka „Świat się pomylił”  pochodząca 
z platynowego albumu o tym samym tytule, stała się wizytówką artystki. Rok 2010 przyniósł wokalistce kolejny sukces w postaci platyny dla albumu zatytułowanego po prostu „Patrycja Markowska”. Utwory takie jak: „Księżycowy”, „Hallo, hallo” czy „Ostatni” grały wszystkie stacje radiowe.

W 2013 roku, najbardziej rockowa płyta w dorobku artystki zatytułowana „Alter Ego”, uznana przez fanów za najlepszą, pokryła się złotem. W kwietniu 2015 roku ukazał się album koncertowy „Na Żywo” (CD / DVD) nagrany podczas koncertu w łódzkim klubie Wytwórnia. Wydawnictwo to zawiera największe przeboje artystki w tym: „Jeszcze raz”, „Ocean” czy „Tylko mnie nie strasz”.  

Patrycja jest tytanem pracy, więc w marcu tego roku ukazały się w Internecie kolejne 4 premierowe utwory, tym razem nagrane w duetach z czterema wyjątkowymi artystami: Leszkiem Możdżerem, Markiem Dyjakiem, Ray’em Wilson’em oraz Grzegorzem Skawińskim.  

Utwory te opatrzone klipami, to zwiastun najnowszego wydawnictwa Patrycji - „Krótka płyta o miłości”(premiera 2 czerwca 2017). Z albumu tego pochodzą również single: „Kochaina” oraz „Za nas dwoje”.

Patrycja Markowska wystąpi z zespołem w składzie Filip Siejka (skrzypce, fortepian), Krzysztof Siewruk  (gitara, śpiew), Bartek Jończyk (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Markowski.

Bilety
Sprzedaż zakończona.