EnglishEnglish
 
Paula i Karol - Our Town

Paula i Karol - "Our Town"

niedz., 19 listopada 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Paula i Karol z nową płytą w Starej Piwnicy!

Paula i Karol powracają z nowym albumem „Our Town"  i zagrają  dla wrocławskiej publiczności  19 listopada w klubie Stara Piwnica.

Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Oryginalni, obco-swojscy, ale nie przaśni. Sprzedają płyty na całym świecie - poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce - ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia. 

Jednak praca nad nowym, czwartym w dorobku zespołu albumem „Our Town”  stała się dla Pauli Bialski i Karola Strzemiecznego prawdziwą próbą sił i najtrudniejszym  sprawdzianem w życiu.

Z kryzysu powstała więc najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.

Premiera płyty OUR TOWN miała miejsce  12 maja 2017, a jak materiał brzmi na żywo przekonamy się na koncercie w Starej Piwnicy.

Bilety
Sprzedaż zakończona.