EnglishEnglish
 
PERCIVAL SCHUTTENBACH, DIRTY SHIRT

PERCIVAL SCHUTTENBACH, DIRTY SHIRT

pt., 9 marca 2018, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Percival Schuttenbach i Dirty Shirt zagrają w Starej Piwnicy!

wROCKfest.pl zaprasza na wspólny koncert dwóch czołowych przedstawicieli europejskiego folk-metalu! 9 marca na scenie klubu Stara Piwnica zagrają PERCIVAL SCHUTTENBACH oraz rewelacyjny DIRTY SHIRT  z Rumunii, słynący z hardcorowo-metalowych aranżacji folku wschodniej Europy!

Takiej okazji nie można przegapić! Dobra zabawa gwarantowana!

 

PERCIVAL SCHUTTENBACH

 Pierwsza  i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3" (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

 

DIRTY SHIRT  (Rumunia)

Jeśli szukasz oryginalnego zespołu metalowego z unikatowym brzmieniem, znakomitymi występami na żywo  i najwyższej jakości nagraniami w studio, Dirty Shirt - z pewnością może być odpowiedzią. Obecnie  Dirty Shirt uważany jest za jeden z najlepszych i odnoszących największe sukcesy  zespołów rockowych w Rumunii, wielokrotnie pojawia się też na arenie międzynarodowej. 
Oprócz doświadczenia scenicznego, ich projekt artystyczny niesie ze sobą ogromny
potencjał. Chociaż ich muzyka oparta jest na nowoczesnym hardcore-metalowym brzmieniu, 
Dirty Shirt inspirują się różnymi gatunkami muzycznymi i potrafią odpowiednio je wymieszać. Znani są  głównie z łączenia  tradycyjnej muzyki wschodnioeuropejskiej z mocnym gitarowym brzmieniem.

Wykorzystanie tradycyjnych akustycznych instrumentów na scenie i w studio  sprawia, że ta muzyczna mieszanka jest jeszcze bardziej autentyczna. Ich piosenki są chwytliwe i zachęcają do tańca i odwołują się do szerszej publiczności niż tyko zwolennicy metalu.

Bilety:

40 zł - przedsprzedaż
45 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.