EnglishEnglish
 
Percival Schuttenbach

Percival Schuttenbach

czw., 12 marca 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

PERCIVAL SCHUTTENBACH - koncert na XV-lecie zespołu w Starym Klasztorze!

W ramach obchodów swojego XV -lecia, zespół PERCIVAL SCHUTTENBACH zawita ponownie do Wrocławia! Koncert odbedzie się 12 marca w gotyckich wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Zespół Percival Schuttenbach powstał w maju 1999 roku w Lubinie jako trio w składzie Mikołaj Rybacki – gitara, Kornelia Rybacka – gitara basowa, Katarzyna Bromirska – wiolonczela. 

Od początku muzyka grupy oscylowała wokół folku i cięższej – metalowej muzyki. Percival Schuttenbach łączył te dwa gatunki jednak w dość niekonwencjonalny sposób i w całkowitej izolacji od podobnych działań czołowych przedstawicieli folkmetalu na świecie, dodatkowo silnie inspirując się muzyką klasyczną. Doskonale widać to na pierwszym demo zespołu pt "Moribuka" zarejestrowanym jeszcze w 1999 roku. 

Słychać tutaj wędrowkę od folku w postaci "Oberka", poprzez coraz mocniejsze aranżacje, aż do dwóch całkowicie metalowych utworów. W 2002 roku zespół zarejestrował drugie demo pt. "Tutmesz – Tekal", w którym jeszcze wyraźniej słychać okrzepły już, wyjątkowy styl Percivala, bazujący na niekonwencjonalnym łączeniu inspiracji ludowych z cięższymi odmianami rocka oraz na eksperymentach stylistycznych. Na tym etapie ich muzyka była wyłącznie instrumentalna. 

Po wielu perturbacjach personalnych w latach 2003 – 2006 i flircie z muzyką progresywną, Percival wyodrębnił podprojekt zajmujący się wyłącznie folkową muzyką akustyczną, osadzoną w klimacie wczesnego średniowiecza. 

Od roku 2007 Percival zrezygnował z dotychczasowego instrumentalnego oblicza i systematycznie stawał się zespołem wokalnym, w którym śpiewa większość jego muzyków. 

W 2009 roku zespół wydał debiutancką płytę "Reakcja Pogańska". Warto zaznaczyć, że jest to debiut jeśli chodzi o folk-metalowy projekt macierzysty, bowiem do tego czasu Percival akustyczny miał już na koncie dwie płyty + płytę kolejnego podprojektu. 

W latach 2009 – 2011 skład w dalszym ciągu się krystalizował, aby osiągnąć obecny wygląd. W 2012 roku zespół przystąpił do pracy nad kolejnym albumem pt. "Svantevit", nie zaniedbując projektu akustycznego, który w 2012 wydał kolejny album, a także angażując się w inne działania - takie jak współtworzenia albumu "Równonoc", który osiągnął status płyty diamentowej.

PERCIVAL SCHUTTENBACH nie tylko pracuje nad nowym albumem, ale równocześnie proponuje fanom swojego 'historycznego' wcielenia pod szyldem PERCIVAL – zupełnie premierowe – i do tego dwupłytowe – wydawnictwo! Płyta "Slava II - Pieśni Słowian Wschodnich"  jest częścią tryptyku poświęconego muzyce słowiańskiej. 

To właśnie I część tego tryptyku - "Slava - Pieśni Słowian Południowych" została dołączona do preorderu "Równonocy" DONATANA. "Slava II" była z kolei mocno inspirowana współpracą przy tworzeniu muzyki do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". 

PERCIVAL SCHUTTENBACH występuje w składzie:
Katarzyna Bromirska – wiolonczela, śpiew
Kristina Bogdanova – instr. elektroniczne, gitara basowa, śpiew
Joanna Lacher – gitara basowa, śpiew
Mikołaj Rybacki – gitara, śpiew
Andrzej Mikityn – perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.