EnglishEnglish
 
Personel

Personel

czw., 17 października 2013, 19:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

PERSONEL

Nazywamy się Personel, proponujemy Państwu Pełen Bukiet Przeżyć Metafizycznych w postaci kilkunastu autorskich piosenek, niejednokrotnie już przez nas wyśpiewanych, w naszych pojemnych, prowincjonalnych rzeczywistościach.

Nasza muzyka to swobodna wycieczka opatrzona treścią. To spora dawka eklektyzmu, nie pozbawiona wspólnego mianownika, konsekwencji i paradoksów. 

Zapraszamy do naszego świata.

***

Tomasz Kapturkiewicz, Przyjaciel zespołu:

„Zespół jak zespół. Kilku facetów niby… Ilu takich jak oni po całym kraju gna licho? Dokąd pędzą, dlaczego, dla kogo? I po co tyle hałasu? Nikt nie zna odpowiedzi. Wielu chciałoby znać….

      Jest w tym zespole coś szczególnego co nie daje obojętnie przejść obok, co nie pozwala zapomnieć . To szczególne harmonie splątane z celnymi tekstami i Krzysztof – poeta, pieśniarz, Ktoś.

To historie raczej znane
To śpiew, taniec , kac nad ranem
Niejedna chwila dzika co dopada
i tak spadam
na spód

Tak śpiewa głosem Hubera cały Personel – zespół, któremu dane już było debiutować przed dwunastu laty. To był ich pierwszy raz, pierwsze tempo i pierwszy krach…

nie obeszła się łaskawie
z nim zawieja dziejów głośna…

         Trudno się było pozbierać i ponownie zawalczyć o najwyższe cele. Jednak znowu są, znowu wspólnie są, a to oznacza nowe piosenki, nową poezję, nadzieję na nowe życie zespołu. Warto się mu przyglądnąć, warto posłuchać. Może właśnie dlatego, że oni nie mają już parcia młodych talentów, nie chcą zaistnieć nade wszystko. W tych fragmentach życia trzydziesto parolatków spisanych przez Hubera, wyśpiewanych przez Personel jest sporo naszej historii, naszych marzeń, lęków, nienapisanych tekstów.
Trzymaj fason stary bo powiedzą że jesteś pijany

I wypiszą cię z parafii
Wydrapią z fotografii

         A jeśli kiedyś będziecie w Tarnowie, wstąpcie do jednej niezwykłej piwnicy w Rynku pod nr 5 na imprezę zatytułowaną Skład Kultury zobaczycie tam dżentelmenów z Personelu we właściwej dla siebie aurze. Poetycka piwnica, dym z papierosa, dryfujące prosto w przestrzeń miasta dźwięki…

...a może by tak
trochę werbalnie kulturalnie
zamiast ma się stać
całkiem banalnie...

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.