EnglishEnglish
 
PHILLIP H. ANSELMO (FULL PANTERA SET) + BAEST

PHILLIP H. ANSELMO (FULL PANTERA SET) + BAEST

wt., 10 sierpnia 2021, 20:00
( Otwarcie bram: 19:00 )


Klub Studio
ul. Budryka 4
30-072, Kraków
sprzedaż wstrzymana

Komunikat organizatora

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na świecie, trasa koncertowa zespołu Philip H. Anselmo and The Illegals zostaje przeniesiona na 2022 rok. Razem z przedstawicielami Artysty pracujemy, aby przygotować dla Was nową datę koncertu w Polsce.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

Philip H. Anselmo ogłasza nową datę koncertu w Polsce!

Koncert  Philip H. Anselmo & The Illegals został przeniesiony na 2021 rok. Zespół wykona swój specjalny set koncertowy "A Vulgar Display Of Pantera” 10 sierpnia 2021 roku w klubie Studio w Krakowie.

Na supporcie zaprezentuje się death metalowa formacja Baest! 

 

Metal Mind Productions 

zaprasza

PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS - "A VULGAR DISPLAY OF PANTERA” + Beast

Fan horrorów, zapalony bokser oraz znakomity muzyk - PHILIP H. ANSELMO już w wieku 19 lat został etatowym wokalistą Pantery i pozostał w szeregach tej kapeli praktycznie do samego końca to jest do 2003 roku, kiedy to zespół rozwiązano. Pierwszym albumem Pantery z udziałem Anselmo był "Power Metal" z 1988 roku, jednak dopiero kolejna płyta formacji, "Cowboys from Hell" (1990) odniosła sukces i przez wielu fanów uznawana jest za prawdziwy debiut kapeli. To na niej właśnie wykształtował się właściwy styl muzyczny zespołu. W 1992 roku ukazał się krążek, który uznany został za jedną z najlepszych metalowych płyt lat 90., album, który zdefiniował pojęcie groove metalu - "Vulgar Display of Power". Wydany dwa lata później "Far Beyond Driven" był pierwszą płytą w historii ekstremalnego metalu, która zadebiutowała na 1 miejscu amerykańskiego Billboardu. Kolejne dwa studyjne krążki "The Great Southern Trendkill" i "Reinventing the Steel" ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie. Już za czasów Pantery Anselmo stworzył projekt poboczny - Superjoint Ritual, z którym wydał 2 studyjne płyty, a w 1991 roku wspólnie z muzykami Pantery, Corrosion of Conformity, Crowbar i Eyehategod powołał do życia grupę Down, z którą wydał trzy znakomite albumy "NOLA" (1995), "Down II: A Bustle in Your Hedgerow" (2002) oraz "Down III: Over the Under" (2007). Artysta pojawiał się również w charakterze gościa na licznych płytach takich wykonawców jak Crowbar, Tony Iommi czy Anthrax oraz współtworzył liczne projekty muzyczne, w których realizował się również jako gitarzysta, basista, perkusista, tworząc muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, od black metalu, przez hardcore punk po southern rocka. 

Celebrując twórczość Pantery Philip H. Anselmo & The Illegals przygotowali wyjątkowy set koncertowy "A Vulgar Display Of Pantera”, na który składają się kultowe numery Pantery, w tym "Walk”, "I’m Broken” czy "Mouth for War”.

BAEST to duńska kapela wykonująca death metal. Ich albumy “Danse Macabre” (2018) i “Venenum” (2019) zostały doskonale przyjęte przez fanów, a kapela zaprezentowała swoje umiejętności na metalowych festiwalach na całym świecie. 

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.