EnglishEnglish
 
Pink Freud

Pink Freud

czw., 19 marca 2015, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

PINK FREUD powraca do Wrocławia!

Najgorętszy produkt eksportowy polskiej kultury wystąpi już 19 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1.

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej.

Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum'n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

Krytycy o zespole:

"to muzyka radykalna (...), jazz z najwyższej półki" - Piotr Iwicki

„Gazeta Wyborcza”; "Z nadziei polskiego jazzu Pink Freud zmieniają się w jego główną siłę" - Jacek Skolimowski „Przekrój”.

Rok 2015 będzie stał pod znakiem winylowej reedycji albumu Horse & Power, nowego studyjnego albumu zespołu z muzyką formacji Autechre i zagranicznymi trasami koncertowymi.

Zespół Pink Freud występuje w składzie:

Wojtek Mazolewski - gitara basowa,
Adam Milwiw-Baron - trąbka i elektronika
Karol Gola - saksofon barytonowy
Rafał Klimczuk - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.