EnglishEnglish
 
Piotr Pawlak Jazztet

Piotr Pawlak Jazztet

wt., 15 maja 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

PIOTR  PAWLAK  JAZZTET  - koncert

W skład zespołu wchodzą:
Gerhard Ornig (Austria) - trąbka, flugelhorn
Tobias Pustelnik (Austria) – saksofony

Karel Eriksson (Szwecja) – puzon

• Zwycięzca nagrody za "Najlepsze Solo" podczas "Litvinov International JazzFest" – lato 2009.
• W 2009 roku nazwany "Najlepszym Solistą" podczas konkursu "Jazz Juniors" w Pradze z Karelem Ruzicką i Robertem Balzarem zasiadającymi w Jury.

Stephanie Zimmermann (Niemcy) – fortepian
Ilya Alabuzhev (Ukraina) –  kontrabas

• Rok 2009, zwycięzca nagrody za „Najlepszą Kompozycję” oraz zdobywca, wraz ze swoim zespołem, 3-go miejsca na największym międzynarodowym jazzowym festiwalu na Ukrainie „Do#Dj”

• W 2010 roku ukazała się debiutancka płyta studyjna „Recovery” (UKR Music) prezentująca wyłącznie oryginale kompozycje basisty.

Piotr Pawlak Polska - perkusja

• (2011) Producent debiutanckiego krążka „Wist-Werk” (PiotrPawlakMusic).

 Piotr Pawlak Jazztet zrodził się z inicjatywy młodego polskiego perkusisty Piotra Pawlaka na drugim roku studiów (Grudzień 2009) prestiżowego wydziału jazzu Uniwersytetu Muzycznego w Graz (Austria). Muzycy zadebiutowali niedaleko później koncertem, który odbył się na scenie tejże uczelni 25 stycznia 2010 roku. Występ wzbudził uznanie wśród studentów, profesorów oraz zebranej widowni. Od tamtego momentu, międzynarodowy jazzowy sekstet spotyka się regularnie oraz koncertuje na terenie Austrii i poza jej granicami.

Między 15 a 28 lutym 2011-ego roku lider grupy zorganizował pierwszą międzynarodową trasę koncertową po Austrii, Polsce oraz Słowacji, która liczyła 12 koncertów w 14 dni oraz zaowocowała wydaniem debiutanckiej płyty Live pod nazwą „Wist-Werk”. Dany krążek jest kompilacją 2 występów na żywo, które odbyły się w lutym oraz marcu 2011 roku. Projekt został wsparty przez Wydział Kultury województwa Styrii: „Kultur Steiermark.

Piotr Pawlak Jazztet jest jednym z najmocniej swingujących młodych zespołów w Europie, grający ekscytujący mix oryginalnych otworów oraz aranżacji, które oddają hołd wielkim zespołom Bennego Golsona oraz Arta Blakey. Połączenie zgranej sekcji oraz inspirujące solówki pomagają tej międzynarodowej formacji, czyniąc ją jedną z najgorętszych nowych grup na europejskiej scenie jazzowej.

Ed Partyka (USA) – puzonista, kompozytor oraz aranżer, dziekan wydziału jazzu Uniwersytetu Muzycznego w Graz (Austria) http://www.edpartyka.com/

Solistycznie, wszyscy improwizujący oferują najwyższy poziom, ale sama gra solowa nie wystarczyłaby do utrzymania wysokiego napięcia podczas całego koncertu. To poprzez połączenie tej pierwszej cechy, z pomysłowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi oraz oryginalnymi kompozycjami, które urozmaicone były wielogłosowymi liniami sekcji dętej i wertykalnymi strukturami rytmicznymi, dopełniają te niezapomniane widowisko.

Ogólnie rzecz biorąc, sekstet zaoferował muzykę jazzową na najwyższym poziomie, która została odpowiednio uhonorowana przez publiczność.

Herner Jazz Herbst 2011 U. Flacke http://www.derwesten.de

Bilety
Sprzedaż zakończona.