EnglishEnglish
 
Piwnica Pod Baranami - wielki koncert z okazji 60-lecia

Piwnica Pod Baranami - wielki koncert z okazji 60-lecia

wt., 16 lutego 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

60 LAT PIWNICY POD BARANAMI

Są ostoją tradycji polskiej kultury. Nie poddają się koniunkturze, są niezależni w tym co robią i za to kochani są przez publiczność - artyści Krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Nie ma wielu takich miejsc w naszym kraju, w których to artysta i to co ma do przekazania jest sednem występu. W których nie ilość kolorowych piór, a celna puenta, zgrabny rym, czy dobrze wybrzmiała nuta, jest miernikiem jakości występu. Niepokorna i nieprzewidywalna od lat, taka jest krakowska Piwnica pod Baranami. 

W Piwnicy występują najlepsi polscy artyści. To dla nich wielki prestiż i nobilitacja. Jest stały skład artystyczny, ale też wielu współpracujących z nią twórców. A i tak, kiedy przychodzi do występu, to żaden nie jest podobny do wcześniejszego. Taki to urok krakusów. 

Piotr Skrzynecki przewodniczył najdłuższemu kabaretowi świata, kabaretowi co był równocześnie barkiem , nie całkiem fortunną galerią malarską i tancbudą. A przy tym wszystkim jednym z magnetycznych punktów Krakowa – każdy, kto tu wszedł i utknął doskonale wie o tym. Piwnica trwa nadal… właśnie teraz obchodzić będzie swoje 60 – lecie. Piszą dla niej muzykę: Zygmunt Konieczny, Jan Kanty  Pawluśkiewicz, Andrzej Zarycki, Stanisław Radwan , Adrian Konarski i inni. Muzykę, z wielkim powodzeniem,  piszą też sami „piwniczni artyści” jak; Piotr „KUBA” Kubowicz, Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Tamara Kalinowska, Adrian Konarski, Paweł Pierzchała, Tomasz Kmiecik. 

Występują nadal 3 pokolenia ,,Piwniczan”. Są artyści związani z Piwnicą… od zarania: Tadeusz Kwinta, Mieczysław Święcicki, (książę nastroju),czy Miki Obłoński,, średniego pokolenia m. in.: Ola Maurer, Tamara Kalinowska, Piotr ,,Kuba” Kubowicz, Alosza Awdiejew, Czesław Wojtała, Ewa Wnukowa, Leszek Wojtowicz, Krzysztof Janicki, Rafał Jędrzejczyk i ci najmłodsi: Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Maciek Półtorak.

W wykonaniu  tego ponad 30 osobowego zespołu usłyszą Państwo wiele premierowych piosenek, czy  niezapomniane hymny ,,piwniczne’’.

Dyrektor Piwnicy: Bogdan Micek
Kierownictwo muzyczne: Michał Półtorak
Gospodarz wieczoru: Leszek Wótowicz

Bilety
Sprzedaż zakończona.