EnglishEnglish
 
Pokahontaz - REnesans Tour

Pokahontaz - REnesans Tour

czw., 7 listopada 2019, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Klub Stary Klasztor zaprasza na koncert zespołu Pokahontaz w ramach trasy "REnesans Tour"!

Utwory z najnowszej płyty oraz przekrojowy materiał z całej twórczości zespołu usłyszymy 7 listopada w Sali Gotyckiej.

 

POKAHONTAZ 

Zespół powstaje w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima), prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase.

Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz jest „Wstrząs dla mas” (2004 r.). Dzięki kolejnemu numerowi – „Za szybcy się wściekli” – zespół staje się rozpoznawalny w całym kraju. Oba utwory  znajdują się na debiutanckiej płycie grupy pt. „Receptura” . Na krążku gościnnie udzielają się artyści, tacy jak: Śliwka Tuitam, Miuosh, Cichy i Kams. Pierwsza płyta Pokahontaz otwiera nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowadniają, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W połowie 2007 r. zespół chwilowo kończy działalność. Reaktywuje się w tym samym roku za sprawą singla „Cyfroni” Rahima z Pokahontaz na featuringu. Równolegle Rahim i Fokus z powodzeniem realizują swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre schodzą się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy rozpoczynają prace nad drugim wspólnym albumem, „Rekontaktem”. Wydawnictwo na półki sklepowe trafia w roku 2012 i osiąga status złotej płyty. 

W marcu 2014 r. ukazuje się singiel „Habitat” zwiastujący trzeci  album Pokahontaz. Płyta ma premierę 20 sierpnia, a w niespełna rok pokrywa się złotem.

16 sierpnia 2016 roku na kanał MaxFloRecTV trafia remix kultowego „Habitatu”, wyprodukowany przez Christofera Lucę. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo grupy. 6 października tego pojawia się  remix utworu „Kuszenie”, który w oryginalnej wersji znaleźć można na „Rekontakcie”. Rusza również  pre-order wydawnictwa „REkolekcja”. W skład gold packa wchodzą 2 złote albumy: „Rekontakt” i „Reversal”, a także płyta z  remixami.  21 października to dzień oficjalnej premiery „REkolekcji”, a także klipu do „Nowego rozdziału”. 

W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołącza DJ West. Na MaxFloRecTV trafia  singiel zwiastujący nowy krążek. W numerze „Kalendarze” pojawia się gość. Jest nim Tymek - przedstawiciel młodego pokolenia rapu z Opolszczyzny. Duet ma być producentem całego 4. albumu Pokahontaz.  „Stawiam dziś” jest kolejną odsłoną nadchodzącego wydawnictwa. Singiel, podobnie jak poprzednie, stylistycznie mocno nawiązuje do oldschoolowych brzmień i samplowanych bitów. Jak zapewnia Rahim, jest on jednocześnie reprezentatywny dla całego krążka. 

Na koniec czerwca 2019 r. zaplanowana jest premiera piątego albumu zespołu pt. " REnesans", który promują single " Z innej bajki",  " Średniowiecze " z gościnnym udziałem donGuralesko ,  " Diler liter " z udziałem Vito, Minixa oraz T. Biesa oraz " All inclusive " z gościnnym udziałem Kleszcza.

Bilety
Sprzedaż zakończona.