EnglishEnglish
 
POKAHONTAZ - Reset

POKAHONTAZ - "Reset"

sob., 27 stycznia 2018, 20:00

Akademia Club
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pokahontaz z nową płytą "Reset" we Wrocławiu!

Pokahontaz, jeden z najważniejszych zespołów polskiego hip-hopu powraca z nową płytą!

Koncert promujący najnowsze wydawnictwo pt. "Reset"  odbędzie się 27 stycznia w klubie Akademia przy ul. Grunwaldzkiej 67 (w miejscu dawnego klubu Alibi).

POKAHONTAZ 

Zespół powstaje w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima), prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase.

 W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołącza DJ West. Pokahontaz rozpoczyna intensywne pracue nad 4. wydawnictwem.

6 czerwca na MaxFloRecTV trafia 2. singiel zwiastujący nowy krążek. W numerze „Kalendarze” pojawia się gość. Jest nim Tymek - przedstawiciel młodego pokolenia rapu z Opolszczyzny. Wideo towarzyszące utworowi nakręcono w całości w Katowicach. Za bit ponownie odpowiada White House. Duet ma być producentem całego 4. albumu Pokahontaz.

Fani grupy nie muszą długo czekać na kolejną porcję muzyki. Nieco ponad miesiąc od premiery „Kalendarzy” w sieci pojawia się następny singiel. „Stawiam dziś” jest kolejna odsłoną nadchodzącego wydawnictwa. Singiel, podobnie jak poprzednie, stylistycznie mocno nawiązuje do oldschoolowych brzmień i samplowanych bitów. Jak zapewnia Rahim, jest on jednocześnie reprezentatywny dla całego krążka. Klimatyczne wideo powstało w 2 dzielnicach Kopenhagi - Nørrebro oraz Christianii.

Bilety:

35 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.