EnglishEnglish
 
Potańcówka w Starym Klasztorze: BURAKY

Potańcówka w Starym Klasztorze: BURAKY

niedz., 3 lutego 2019, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Karnawałowa potańcówka z zespołem Buraky!

Klub Stary Klasztor zaprasza na kolejną potańcówkę przy folkowej muzyce. 3 lutego muzyczno - taneczną imprezę poprowadzi wrocławski zespół folkowy Buraky. Będzie okazja do posłuchania znakomitej muzyki folkowej, a także do karnawałowych tańców - nie przegapcie!

Grupa folkowa „Buraky" powstała w czerwcu 2001 roku. Muzycy tej formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami, czy brzmieniami.
Program muzyczny zespołu obejmuje tradycyjne pieśni polskie, łemkowskie, ukraińskie, bałkańskie i cygańskie opracowane w nowoczesnych, żywiołowych aranżacjach, a także własne kompozycje inspirowane muzyką ludową. 

Niektórzy muzycy Buraków pojawili się w składach zespołów: Krakersy, Conga Line, Czereda i Kwartet Evviva l'arte oraz współpracowali z brytyjskim bluesmanem Tonym McPhee ( The Groundhogs), co z pewnością inspiruje zespół do oryginalnego potraktowania tematów folkowych. 

Pod koniec 2007 roku grupa nagrała swoją pierwsza studyjna płytę, która ukazała się przy wsparciu Miasta Wrocław w ramach programu na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych we Wrocławiu.

Buraky mają już w swoim dorobku imponującą liczbę koncertów zarówno w kraju  jak i zagranicą ( Austria, Belgia, Czechy, Luxemburg i  Niemcy).
W maju 2014 zespół akompaniował Chrisowi Jaggerowi, bratu Micka Jaggera z The Rolling Stones, podczas jego koncertów  Polsce.

Skład zespołu:

Klaudia Adamus - śpiew, instrumenty perkusyjne
Patrycja Błach - skrzypce, chórki

Krzysztof Opalski - gitara, mandolina, chórki

Andrzej Pindelski - gitara basowa

Michał Sowiński - akordeon, chórki
Tomasz Szałęga - perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.