EnglishEnglish
 
Projekt Volodia

Projekt Volodia

wt., 8 kwietnia 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Projekt Volodia – piosenki Włodzimierza Wysockiego w brawurowych aranżacjach!

Miłośników twórczości legendarnego rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego zapraszamy 8 kwietnia do klubu muzycznego Łykend przy Podwalu 37. Grupa  Projekt Volodia zaprezentuje znane i nieznane utwory Wysockiego w nowych, energetycznych aranżacjach.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu” w 10 rocznicę śmierci najwybitniejszego polskiego barda, dla którego twórczość Włodzimierza Wysockiego była niezwykle ważna i inspirująca.

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego, ale nie jest to bynajmniej kolejne, ślepe naśladownictwo słynnego barda z gitarą. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz - basista postpunkowej formacji - Przyjaciele Stefana i jednocześnie "dożywotni wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego, jak i jego osoby". Wokalista zaprosił do projektu muzyków z różnych wrocławskich zespołów grających na co dzień rock, flamenco, blues i jazz.. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, perkusją, akordeonem.

Muzyka Volodii to nie tylko powtarzanie najbardziej znanych kompozycji Wysockiego, ale także ich nowe wersje, oparte jedynie na oryginalnym temacie utworu. Podczas koncertu widzowie mogą się spodziewać wciągających opowieści na temat życia Wysockiego. Nie brakuje multimedialnych pokazów złożonych z materiałów filmowych. Stronę wizualną występu dodatkowo ubarwia odpowiedni wystrój sceny i stroje "z epoki" u muzyków.

Bilety: 25 zł – przedsprzedaż oraz w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.