EnglishEnglish
 
Punks Not Dead 1981-2011- KSU, ARMIA, FARBEN LEHRE, DRITTE WAHL, ZIELONE ŻABKI

Punks Not Dead 1981-2011- KSU, ARMIA, FARBEN LEHRE, DRITTE WAHL, ZIELONE ŻABKI

pt., 18 marca 2011, 17:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Gorąco zapraszamy wszystkich zwolenników energetycznego punkowego grania i niebanalnych tekstów na koncert pod tytułem Punks Not Dead 1981-2011, który odbędzie się 18 marca 2011 we wrocławskim klubie Kultowa. W roli głównej wystąpią zespoły KSU, ARMIA, FARBEN LEHRE, DRITTE WAHL i ZIELONE ŻABKI.

KSU - to żywa legenda polskiej muzyki punk rockowej. Grupa występowała m.in. na festiwalu w Kołobrzegu, Opolu w 1989 roku, w Jarocinie, Przystanku Woodstock i wielu innych miejscach - zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Farben Lehre to zespół punkowy, powstały w 1986 roku. Od tamtego czasu formacja wydała 6 płyt m. in. "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki" i "Pozytywka", "Farbenheit", koncertowa "Samo życie" Zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie, Hunterfest (2006), Auxerre (Francja 2002), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja 2003, 2004). Dwukrotnie byłi także gościem prestiżowego Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Mieli okazję grać na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Die Toten Hosen, G.B.H., UK Subs czy z The Exloited.

Armia –zespół powstał w 1984 roku. Powołali go do życia trzej muzycy: Tomasz Budzyński (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Robert Brylewski (gitarzysta Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) oraz filozof Sławomir Gołaszewski. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Dritte Wahl – to niemiecki zespół punkowy, który powstał w 1988 roku. Zespół jest znany ze swoich politycznych i bardzo bezpośrednich tekstów. Dritte Wahl koncertowało do tej pory w Holandii, Belgii, Austrii, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii, jak również w Czechach, Serbii, Chorwacji, Słowacji i na Węgrzech. W 2010 roku zespół zagrał także koncert na Kubie.

Zielone Żabki – to formacja grająca punk/ska. Zespół powstał w 1987 w Jaworze, tworzyli go "Smalec", "Brambor" i "Mister". Na początku zespół nazywał się Nieelektryczną Grupą Muzyczną, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.

Bilety:

30zł - pierwsze 300 szt.
35zł - przedsprzedaż
40zł - w dniu koncertu

Bilety do nabycia także w punkcie sprzedaży Biletin                                   (Dlastudenta.pl ul. Świdnicka 19, Wrocław)

Bilety
Sprzedaż zakończona.