EnglishEnglish
 
Punky Reggae Live 2011

Punky Reggae Live 2011

2011-09-30 - 2011-10-01
( start godz. 17:30 )


Hala IASE
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

PUNKY REGGAE LIVE 2011 – dwa dni z reggae i punk-rockiem we Wrocławiu!

Ostatniego dnia września i pierwszego dnia października, we Wrocławiu zagrają najciekawsze zespoły grające reggae, punk rocka i gatunki pokrewne. Zapraszamy na Punky Reggae Live 2011!

Pierwszy dzień festiwalu zdominowany będzie przez muzykę reggae. Na scenie hali IASE, naprzeciwko Wytwórni Filmów Fabularnych,  wystąpi nadzieja wrocławskiego reggae -  formacja Betel. Ich utwory to nie zawsze pozytywne teksty, jednak zawsze z pozytywnym przesłaniem, o czym wrocławianie mogli przekonać się niejednokrotnie podczas występów grupy. 

W reprezentacji reggae nie może  zabraknąć gwizdy ostatniego sezonu muzycznego: Kamil Bednarek z zespołem StarGuardMuffin pojawi się we Wrocławiu i z pewnością zagrzeje publiczność do tańca w rytmie dancehall. Zespól niedawno wrócił z podróży na Jamajkę, gdzie nagrali kilka kawałków w studiu legendarnego Boba Marleya. 

Warto zachować trochę energii na zespół Pajujo. Ich granie to maksimum pozytywnych wibracji, mnóstwo żywiołowego ska i trochę spokojniejsze rocksteady. Zaczynali przygodę z muzyką jako prawie dzieci, jednak do dziś granie reggae sprawia im po prostu frajdę. Przyjdziecie – zobaczycie sami.

Nietypowe połączenie gatunków muzycznych zaprezentuje koszalińska Raggafaya.Ich muzyka to połączenie hip hopu z reggae, a więc mieszanka iście zabawowa. 

Kolejną  gwiazdą festiwalu jest Maleo Reggae Rockers, czyli zespół  Darka „Maleo” Malejonka, który z projektu dla przyjemności uczynił prężnie działająca kapelę odnoszącą sukcesy na polu reggae i folku. Zagrali już kilkaset koncertów, współpracowali z uznanymi muzykami, jak Joszko Broda, Pablopavo, czy Vienio i Pele. 

Drugi dzień festiwalu Punky Reggae Live wypełni muzyka punkowa, na czele z zespołem Farben Lehre. Panowie grają od 1986 roku, a na koncertach przedział wiekowy zaczyna się od słuchaczy z ich rocznika, po współczesną młodzież. Nic z resztą dziwnego – teksty kapeli są ponadczasowe, bunt wobec tego, co zastane pojawia się w każdym pokoleniu. Ich dyskografia niebezpiecznie zbliża się do 20 wydawnictw i nic nie zapowiada żeby mieli na tym poprzestać. 

Obok weteranów polskiej sceny punk rockowej, w hali IASE  zagra najnowsze odkrycie muzyczne, polsko – ukraiński kolektyw grający szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae. Enej, mimo, że znani szerszej publiczności dopiero od niedawna, mają na swoim koncie dwie płyty, obie bardzo ciepło przyjęte przez fanów, obie pełne pozytywnej energii, opowieści o sprawach codziennych, ujętych z humorem, przez pryzmat dwóch kultur. Rozbudowana sekcja dęta, sprawia, że zespół brzmi bardziej bogato niż inne tego typu kapele.

Sporą dawkę klasycznego punk rocka zaprezentują również The Analogs - polska grupa grająca odłam punka zwany Oi!. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Celne teksty gitarzysty zespołu - Pawła Czekały stworzyły ogromną grupę entuzjastów ich twórczości.

Również Leniwiec gra melodyjnego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Podobnie jak u The Analogs – mocną stroną są teksty piosenek: zazwyczaj zaangażowane politycznie, zawsze pełne humoru i satyry. Zespól wydał właśnie kolejną, piątą już w dorobku, płytę „Droga”.

Obok punkrockowych  buntowników, we Wrocławiu wystąpi też ze swoim zespołem Michał Jelonek – skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący  z muzykami rockowymi, jak Hunter, Wilki, Perfect, czy De Press. Jego twórczość solowa oscyluje między klasyką a rockiem, można się w niej też doszukać folku, popu czy metalu. Słowem – człowiek, który w każdym stylu czuje się dobrze, i potrafi się cieszyć swoją pasją.

PUNKY REGGAE LIVE 2011

Dzień 1 - 30.09.11 godz.17.30

STARGUARDMUFFIN
MALEO REGGAE ROCKERS
PAJUJO
RAGGAFAYA
BETHEL

Dzień 2 - 1.10.11 godz.17.30

FARBEN LEHRE
JELONEK
THE ANALOGS
ENEJ
LENIWIEC

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

bilety jednodniowe

35zł – pierwsze 300 szt.
40 zł – przedsprzedaż
45 zł – w dniu koncertu

karnety dwudniowe:

55 zł – pierwsze 300 szt.
60 zł – przedsprzedaż
65 zł – w dniu koncertu

(Karnety wymieniane będą na opaski upoważniające do wielokrotnego wstępu na teren imprezy)

Bilety
Sprzedaż zakończona.