EnglishEnglish
 
Pustki

Pustki

niedz., 26 kwietnia 2015, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

PUSTKI zagrają w Starym Klasztorze!

Zapraszamy na długo oczekiwany we Wrocławiu koncert zespołu PUSTKI! Zespół wystąpi 26 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, a ich koncert zakończy tegoroczny festiwal Port Literacki.

PUSTKI

Mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Najnowszy krążek „Safari”, który ukazał się w marcu tego roku jest tego najlepszym dowodem. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki. Produkcyjnie na „Safari” swoje piętno odcisnęli trzej producenci – Bartek Dziedzic, Adam Toczko oraz Eddie Stevens.

Teraz mówi się o nich, że nagrali płytę roku, najbardziej przebojową w dotychczasowym dorobku. Jedno jest pewne, Pustki potrafią zaskakiwać.  Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

Materiał został doceniony zarówno przez słuchaczy, jak i przez media: "Nagrali album oryginalny i zaskakujący, jednak w poszukiwaniu oryginalności nie zatracili się ani na sekundę. Wracają z tarczą." (Onet), "Ta płyta zachwyca – pomysłami, skojarzeniami, tekstami i produkcją!" (Agnieszka Szydłowska, Trójka), "Piosenki to właściwie ekstraklasa - nie tylko na polskim ale i na światowym rynku." (Teraz Rock).

Singlem zwiastującym album była piosenka Tyle z życia, do której teledysk wyreżyserował Krzysztof Ostrowski.
https://www.youtube.com/watch?v=y0vh14W4iTM

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.