EnglishEnglish
 
Pustki

Pustki

sob., 12 marca 2016, 21:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że koncert został przesunięty o pół godz. - z godz. 20:30 na godz. 21.

Zakupione bilety zachowują ważność.
Opis

PUSTKI premierowo w Starym Klasztorze!

Fanów zespołu PUSTKI zapraszamy 12 marca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze!

Zespół wystąpi we Wrocławiu po raz pierwszy z płytą ,,Wydawało się".  Usłyszymy nowości takie jak singiel ,,O krok", czy ,,Liczę do dwóch", nie zabraknie również ,,Safari" oraz piosenek w nowych, koncertowych aranżacjach wybranych spośród, 15 - letniej już, twórczości Pustek.

Pustki,  mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki.

Teraz mówi się o nich, że nagrali płytę roku, najbardziej przebojową w dotychczasowym dorobku. Jedno jest pewne, Pustki potrafią zaskakiwać. Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

W listopadzie 2015 ukazała się składanka ,, Wydawało się”, będąca podsumowaniem dotychczasowej, 15-letniej twórczości Pustek. Na płycie znalazły się dwa premierowe utwory ,,O krok” oraz ,, Liczę do dwóch”, a także zbiór najważniejszych piosenek z lat 2000-2015.

Zespół PUSTKI tworzą: 

Barbara Wrońska - pianino, wokal
Radek Łukasiewicz - gitary, wokal
Grzegorz Śluz – perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.