EnglishEnglish
 
Raggafaya

Raggafaya

niedz., 7 grudnia 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

RAGGAFAYA zagra w Starym Klasztorze!

Zapraszamy 7 grudnia do klubu Stary Klasztor na koncert RAGGAFAYA, jednego z najpopularnieszych przedstawicieli polskiej sceny reggae.

Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji  reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując: dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.

W 2007 roku RAGGAFAYA zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej "Bongoizm", która ukazała się nakładem wydawnictwa "Zima" i była dołączona do ósmego numeru czasopisma "Free Colours". Koszaliński sekstet jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Panowie mają za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Kult, StarGuardMuffin, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu. W marcu 2010, nakładem Lou & Rocked Boys pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD, zatytułowane "Karrambol", promowane singlem, zatytułowanym "Dźwiękoszczelni".

Wiosną 2011 RAGGAFAYA uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu br wygrali pierwszą nagrodę na prestiżowym Festiwalu "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, organizowanych przez Fabrykę Zespołów. Spośród kilkuset zgłoszonych zespołów RAGGAFAYA okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i  bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Jesienią koszalińscy muzycy uczestniczyli w programie "Must Be the Music", na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału. Aktualnie kapela pracuje nad materiałem na swoją drugą płytę, która ukaże się na wiosnę 2012 i regularnie koncertuje, m.in. w ramach trasy PUNKY REGGAE live 2011. Pod koniec listopada światło dzienne ujrzał singiel "Dźwiękoszczelni", a na początku grudnia br w sklepach pojawiło się pierwsze dvd kapeli, z koncertu na Przystanku Woodstock 2011.W kwietniu 2012 swoją premierę miała druga, pełnowymiarowa płyta zespołu, zatytułowana Mixturrrra, a pod koniec roku Paweł "Enzym" Laskowski z przyczyn osobistych opuścił zespół. Od tego momentu kapela funkcjonuje jako kwintet...

Występy na żywo to prawdziwa wizytówka kapeli. Podczas przebywania na scenie muzycy dają z siebie, robiąc bardzo żywiołowy show, pozostawiający niezapomniane wrażenia. W 2013 roku zespół dał łącznie 93 koncerty, m.in na festiwalach: Afryka Reggae Festival Toruń, Jarocin, Festiwal Energii Jaworzno, Generacja Koszalin czy na scenie Kr'shna Przystanku Woodstock.

Aktualnie koszaliński kwintet kończy pracę nad materiałem na trzeci album, który swoją premierę będzie miał w połowie lipca 2014 roku, na którym zresztą dadzą koncert.  RAGGAFAYA to bardzo solidna dawka szczerej energii, pozytywne wibracje i przemyślane teksty  - ot taka radosna mieszanka czadowa, z poczuciem humoru ze swobodą wykonania, tudzież wypowiedzi. Reggae-Ragga-Dancehall & Jamming...

SKŁAD:

Dominik Hałka - instrumenty klawiszowe, śpiew
Nataniel "Chilu" Marsal - Cabitango - śpiew
Michał "Shagi" Dolak - gitara
Maciej "Les Farooosh" Trembowiecki - gitara basowa
Mikołaj "Punktak" Górski - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.