EnglishEnglish
 
RAJ - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

RAJ - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

śr., 9 kwietnia 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

"Raj" – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu.


W kwietniu tego roku mija 10. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego.  

Twórczość największego polskiego barda przypomną muzyczni przyjaciele Jacka Kaczmarskiego – Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Bończyk oraz Hadrian Filip Tabęcki. 

9 kwietnia w Synagodze Pod Białym Bocianem zaprezentują spektakl muzyczny "RAJ"  do tekstów Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Herberta, legendarny program pisany i wykonywany przez Gintrowskiego, Kaczmarskiego i Łapińskiego w 1980 roku, opowieść o kontakcie człowieka z Bogiem. Koncert wzbogacony będzie o wizualizacje.

„Myśl przewodnia programu to mechanizm przechodzenia kategorii dobra i zła uznawanych przez jednostkę w obszar działań społecznych, ogólnoludzkich. Moralny wymiar buntu, wiara jako obrona przed racjonalną rezygnacją, wybór wobec groźby zagłady. Pointa („Powrót”) wskazała na konieczność szukania odpowiedzi w samym sobie, na skrajnie indywidualną odpowiedzialność każdego z nas wobec ludzi i przeznaczenia”. Jacek Kaczmarski

Teksty: Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert
Muzyka: Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski, Zbigniew Łapiński
Aranżacje: Hadrian Filip Tabęcki
Występują: Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Bończyk, Hadrian Filip Tabęcki

Hadrian Filip Tabęcki jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, zadebiutował w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy muzyką do przedstawienia "Śpieszmy się kochać ludzi". Dzisiaj, nie licząc nawet aranżacji , własnych kompozycji, ma na swoim koncie ponad 800 zaaranżowanych piosenek i songów! Jak sam przyznaje "aranżowanie stało się dla mnie główną formą wyrażania artystycznych gustów i pomysłów". Współpracuje z wieloma artystami i teatrami w Polsce. Był kierownikiem muzycznym prestiżowego wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Z ważniejszych twórczych dokonań ceni sobie kierownictwo muzyczne i aranżację songów do przedstawienia "Opera Żebracza" Vaclava Havla w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz aranżację i produkcję muzyczną przedstawienia i płyty "Krzyk wg Jacka Kaczmarskiego" w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Jacek Bończyk jest  absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych.

Laureat XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Laureat Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (1999), Laureat I Nagrody XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2000)

To także autor wielu tekstów piosenek w programach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży m.in. "Truskawkowe Studio", "Zielonym do góry". Autor tekstów piosenek w filmie Shrek oraz w serialach Mała Syrenka W. Disneya, Niedźwiedź w Dużym Niebieskim Domu, Świat Bobbiego, Tazmania i wielu innych.

Kompozytor muzyki do spektaklu „Myszy, koty, niedźwiedzie...” w Teatrze Staromiejskim w Warszawie

Mirosław Czyżykiewicz jest z wykształcenia artystą grafikiem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ale to przede wszystkim znakomity kompozytor, poeta i pieśniarz. W latach osiemdziesiątych związany był ze studenckim ruchem artystycznym.

Debiutował wierszami w „Radarze”, 1986. Przez jakiś czas współpracownik „Zgryzu”, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia.

Mirosław Czyżykiewicz jest laureatem  FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu) w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej. Zdobył także  nagrodę  Programu III PR im. Mateusza Święcickiego w roku 1990.

Uczestnik międzynarodowego Przeglądu Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. „Świat widzialny” w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami.

Uczestniczył również w koncercie „Kraina łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 1995 i 1996. Wystąpił ze swoimi recitalami na „Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 1989 i 1996 roku. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
60 zł – I miejsca
45 zł – II miejsca
35 zł – III miejsca
25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.