EnglishEnglish
 
Rasmentalism + sekcja dęta

Rasmentalism + sekcja dęta

pt., 9 grudnia 2016, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Rasmentalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: „Dobra muzyka ładne życie” (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), „Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. oraz „Hotel Trzygwiazdkowy”'. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP.

Ich oficjalny debiut - album „Za młodzi na Heroda” ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a według wielu dziennikarzy muzycznych i słuchaczy - rapowej płyty AD 2013 w Polsce. Druga, oczekiwana przez fanów płyta pt. „Wyszli coś zjeść” ukazała się w kwietniu 2015 roku. Bardzo dobrze przyjęte single sprawiły, że album pojawił się na 2 miejscu notowania OLIS. Zespół pierwszy koncert promujący nowy album zagrał na żywo na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

„1985” to ich trzeci, oficjalny album, który powstał w wyniku spontanicznej, ale bardzo intensywnej pracy i ukazał się 8 kwietnia 2016. Owocna praca nie zostawiła zbyt dużo pola dla gości, których na płycie jest tylko trzech. „1985” swoim udziałem uświetnili zdobywający szturmem uszy słuchaczy Otsochodzi, Pan Tubas oraz Ten Typ Mes, który tak jak Ras, jest w życiowej formie.

Duet koncertuje w towarzystwie Torta, który ubarwia koncerty grą na instrumentach klawiszowych.

PARTNER CYKLU 5STANCJA - PZU
PATRONAT MEDIALNY - TIDAL, Radio Kampus, Muzodajnia, portal repka.pl - Republika Kobiet, AMS, Co Jest Grane24

Bilety
Sprzedaż zakończona.