EnglishEnglish
 
Renata Przemyk

Renata Przemyk

czw., 20 lutego 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Renata Przemyk – jubileuszowy koncert 25 –lecia w Synagodze!

wROCKfest.pl zaprasza do wspólnego świętowania 25 – lecia obecności na scenie muzycznej Renaty Przemyk, jednej z najważniejszych polskich artystek. Jubileuszowy koncert odbędzie 20. lutego w klimatycznych wnętrzach Synagogi Pod Białym Bocianem, znanej już dobrze wrocławskim miłośnikom dobrej muzyki.

W 2014 roku mija 25 lat od pojawienia się na polskim rynku muzycznym wyjątkowej artystki - Renaty Przemyk. Zagranych ponad 1800  koncertów, nagrody na największych polskich festiwalach takich jak Sopot, Opole czy kultowy Jarocin, złote płyty, muzyka do sztuk teatralnych, wiele przebojów granych do dziś i wierna publiczność oczekująca niecierpliwie kolejnych utworów - to bilans ćwierćwiecza pracy kobiety, która, jak sama mówi „sama siebie stwarza muzyką”.

Z okazji przypadającego jubileuszu, Renata wraz ze swoim zespołem, przygotowuje dla swoich fanów niespodziankę w postaci specjalnych koncertów urodzinowych, na które składać będą się m.in. piosenki powstałe przez ostatnie 25 lat. 

Każda z 10-ciu wydanych w tym czasie płyt Renaty była wyjątkowa, wyróżniająca się oryginalnym połączeniem brzmień i stylów, nieśmiertelnym akordeonem i rozpoznawalnym, charyzmatycznym głosem, a kolejne piosenki zdobywały serca coraz wierniejszych słuchaczy. Znakomita muzyka z pięknymi melodiami niesie teksty Anny Saranieckiej, autorki związanej z twórczością Renaty od wielu lat - teksty głębokie i poetyckie, podawane przez wokalistkę z charakterystyczną brawurą i lekkością. Piosenki takie jak „Babę zesłał bóg”, „Ten taniec” czy „Zero (odkochaj nas)” weszły przebojem na anteny radiowe i razem z „Odjazdem” czy „Kochaną” (zaśpiewaną wspólnie z Kasią Nosowską), królowały na pierwszych miejscach list przebojów, w tym na Trójkowej Liście Przebojów. Każda kolejna płyta przysparzała Renacie nowych fanów a kolejne inspiracje i doświadczenia rodziły muzykę coraz ciekawszą i dojrzalszą.

Przygotowywane koncerty urodzinowe wyróżniać będą się od tych, które Artystka grała do tej pory, przede wszystkim repertuarem i specjalną scenografią. Renata, wraz ze swoim zespołem, postanowiła sięgnąć  do wszystkich swoich płyt, w szczególności do tych najstarszych oraz piosenek, których bardzo dawno nie wykonywała, a czasami w ogóle nie były grane na koncertach. Zaskoczeniem z pewnością będą ich nowe aranżacje oraz przygotowane dodatkowe niespodzianki. Jakie? O tym będzie można przekonać się wyłącznie na koncercie, fanom Renaty Przemyk przypominamy, że w lutym Artystka obchodzi swoje urodziny :). 

Jak zapewnia sama Renata, podczas koncertu nie zabraknie też największych przebojów. 

Bilety:
80 zł – I miejsca
60 zł – II miejsca
45 zł – III miejsca
35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Źródło: organizator wydarzenia

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.