EnglishEnglish
 
Robert Kasprzycki - Trio

Robert Kasprzycki - Trio

czw., 17 listopada 2011, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Koncert Roberta Kasprzyckiego

Artyście towarzyszą:
Tomasz Hernik - puzon, akordeon, duduk
Paweł Hebda - gitara akustyczna

Kolejny występ Roberta Kasprzyckiego w Imparcie! Po poprzednim – wyśmienitym – mamy nadzieję, że także i tym razem dopisze nam publiczność i klimat. Na koncercie możemy się spodziewać miksu piosenek nowszych i starszych, szybszych, lirycznych i tych… całkiem nowych.

Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.  Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył pierwszą nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do niespodziewanie szerokiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką „nieobojętną”, cały zaś album „Niebo do wynajęcia” zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. 

    Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego – „Światopogląd” . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu III Polskiego Radia, tam też, w Radiowej Trójce, usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, będące zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapis „klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studiu krakowskiego radia. Po świetnie przyjętym występie na antenie radiowej Trójki (grudzień 2010) trwają nieustające koncerty oraz prace nad kolejnym albumem.

    Koncert we Wrocławiu będzie okazją do usłyszenia materiału przekrojowego, z trzech autorskich płyt oraz piosenek premierowych, będących zapowiedzią nowego albumu. To właśnie w kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest nie tylko natychmiastowy, ale i długofalowy.

Artyście towarzyszyć będą na scenie znakomici muzycy, z którymi współpracuje na stałe: Tomasz Hernik (puzon, akordeon, duduk) i Paweł Hebda (gitara akustyczna). Prezentując na scenie niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawią oni, że każdy z zapowiadanych koncertów będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

źródło: materiały promocyjne organizatora (imrt)

Bilety
Sprzedaż zakończona.