EnglishEnglish
 
Rosyjski Wieczór w Starej Piwnicy W-O-W-A: Wowa z Charkowa

Rosyjski Wieczór w Starej Piwnicy W-O-W-A: "Wowa z Charkowa"

sob., 24 marca 2018, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wowa z Charkowa, czyli Rosyjski Wieczór w Starej Piwnicy!

Miłośników dobrej zabawy przy słowiańskiej muzyce zapraszamy na energetyczny  Rosyjski Wieczór!

24 marca w klubie Stara Piwnica wystąpi zespół W-O-W-A, znany też publiczności jako WOWA Z CHARKOWA, czyli rosyjski chanson, ska, reggae, folk-rock, folk, rock&roll, cha-cha - a wszystko po rosyjsku i po polsku! 

„Wowa z Charkowa” to koncert muzyki rozrywkowej doprawiony ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Wowa – z pochodzenia Lech, Czech i Rus – jest autorem tekstów i muzyki. Oprócz utworów autorskich w języku polskim i rosyjskim, w repertuarze znajdują się piosenki takich artystów jak Wladimir Wysocki, grupa Leningrad, 5’nizza oraz kryminalny romans z Odessy.

Piosenki grupy W-O-W-A to z jednej strony przewrotne, dowcipne teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. 
Są w tej muzyce satyra i bandycka dusza podrasowane wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą.
Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego, o których leader zespołu śpiewa puszczając oczko do publiczności. W swoich trafnych spostrzeżeniach ma wiele dystansu do świata, który nas otacza i prezentuje go wprost, z dużą dozą charyzmy.
Energią sceniczną, kontaktem z publicznością i bardzo rozrywkową muzyką słowiańskiej duszy, zespół łączy bratnie narody bardziej niż polityka, naftociągi i media razem wzięte…

Wowa – formalnie Waldemar Bajak mówi o sobie:
„W moich żyłach płynie krew rosyjsko-czesko–polska, czyli jestem takim Lechem, Rusem i Czechem jednocześnie. Oprócz mojego ojca i brata w Polsce, jedyna część rodziny, z którą utrzymuję kontakty mieszka w Charkowie – stamtąd też przyjechała po wojnie do Polski moja babcia – Rosjanka – dobrze to miasto wspominam, tam poznałem rodzaj szanso nu – rozrywkowej piosenki z przekazem i stąd właśnie zespół Wowa z Charkowa”.
We Wrocławiu W-O-W-A wystąpi z pełnym zespołem, co nada wykonywanym na koncercie piosenkom pełnego wymiaru i bez wątpienia porwie publiczność do wspólnej zabawy.

Zespół  W-O-W-A występuje w składzie:

Wowa - wokal, klawisze
Kirył - bas, wokal
Maks - gitara
Tomek - perkusja
Adrian - saks, trąbka, wokal

Bilety
Sprzedaż zakończona.