EnglishEnglish
 
Saint Vitus + Orange Goblin

Saint Vitus + Orange Goblin

śr., 5 listopada 2014, 19:00
( Wejście od godz. 18:30 )


Klub Fabryka
ul. Zabłocie 23
30-701, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

Knock Out Productions prezentuje prawdziwą ucztę dla fanów doom/stoner metalu. Na jedyny koncert w Polsce została zaproszona trasa legendarnego Saint Vitus (USA) oraz rewelacyjnego Orange Goblin (Anglia). Zespoły zagrają piątego listopada w krakowskiej „Fabryce”. Więcej informacji niebawem.

 

SAINT VITUS (USA) doom metal: 

Bez nich nie byłoby Candlemass, My Dying Bride, Paradise Lost, Crowbar, Cathedral, Electric Wizard i całej masy innych zespołów (choćby stonerowych, sludge'owych), które opierają swoją muzykę na brudnych, mocarnych, ciężkich riffach i wgniatającej w glebę sekcji rytmicznej. Szukając początków doom metalu zapewne większość wyjdzie od Black Sabbath, potem pojawi się pewnikiem Pentagram, Witchfinder General i na pewno ta kapela – jedna z największych legend gatunku, Saint Vitus z Los Angeles. Istnieje blisko 40 lat, aczkolwiek z przerwami, a albumami "Saint Vitus", " Hallow's Victim", "Born Too Late" i "V" na trwałe zapisała się w historii metalu oraz zainspirowała legiony muzyków na całym świecie. Od momentu reaktywacji w 2008 roku w składzie wciąż są dwie najbardziej charyzmatyczne postacie Saint Vitus, wokalista Scott "Wino" Weinrich i gitarzysta Dave Chandler, a także oryginalny basista Mark Adams. Wspaniale, że po kilkunastu miesiącach znów do nas wracają. Zwłaszcza, że wciąż promowany materiał studyjny grupy – "Lillie: F-65" z 2012 roku pierwszy po 17-letniej przerwie, nic nie stracił na jakości. A w czasie, który minął od pierwszych występów Saint Vitus w Polsce, wytwórnia Season Of Mist wznowiła dwa materiały amerykańskiej legendy – "C.O.D." oraz "Die Healing". To będzie wspaniała, ciekawa, pouczająca lekcja z historii metalu. Wagary w tym przypadku wysoce niewskazane!

 

Support:

ORANGE GOBLIN (Wielka Brytania) stoner, heavy metal, rock n roll:

Asystentami profesorów z Saint Vitus na lekcji z historii doom metalu nad Wisłą, będą ich wielce pojętni uczniowie z Europy – londyńska ekipa Orange Goblin, którą w Polsce znamy doskonale z paru wizyt, więc wiemy, że słabej sztuki w ich wykonaniu nie ma co się obawiać. Za parę miesięcy, gdy rozpocznie się rok 2015, Pomarańczowy Goblin wejdzie w dwudziesty rok egzystencji na metalowej scenie. Kapela w swym życiorysie popełniła sporo świetnej muzyki, w której walcowaty doom miesza się z narkotycznym stonerem oraz melodyką klasycznego heavy metalu. Ten melanż świetnie się sprawdza zarówno na płytach studyjnych, których Orange Goblin popełnił siedem (ostatnia to "A Eulogy For The Damned" z 2012 roku), a także podczas występów na żywo, które są najmocniejszą stroną londyńskiego kwartetu. Ale temu dziwić się nie ma co, bo wszyscy muzycy kapeli są w niej od samego początku, czyli od roku 1995 roku. Mieli dużo czasu, żeby się zgrać.

Wykład mistrzów z Saint Vitus to absolutny mus, czego chyba żadnemu szanującemu się fanowi metalu mówić nie trzeba. Podobnie należy potraktować wstęp ich angielskich kontynuatorów, którzy już wielokrotnie udowadniali, jak pojętnymi są uczniami.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów:

75 zł - przedsprzedaż
85 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.