EnglishEnglish
 
Sarakina Balkan Band

Sarakina Balkan Band

czw., 18 czerwca 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

SARAKINA – bałkańska muzyka w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival  zaprasza na kolejny koncert z cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze. 18 czerwca w gotyckich wnętrzach klubu przy ul. Purkyniego 1 przed wrocławską publicznością zaprezetunje się zespół SARAKINA

SARAKINA to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tambura. Grupa koncertuje od 1999 roku.

"Sarakina to orientalne imię pięknej dziewczyny z Bałkanów, wioska w Grecji i nazwa zespołu z Białegostoku grającego muzykę o bułgarskich korzeniach. (...) Grają kompozycje i aranżacje melodii i motywów muzycznych pochodzących z Bułgarii i Macedonii (...) Jak w kalejdoskopie mieszają się tempa i nastroje, a nawet epoki: obok archaicznych zaśpiewów sąsiadują  jazzowe, wirtuozersko zagrane wstawki, a klarnet "gada z etnicznymi instrumentami". MONIKA ŻMIJEWSKA (Gazeta Wyborcza)

"Koncertu  zespołu SARAKINA powinni posłuchać zarówno wielbiciele muzyki bałkańskiej jak i ci, którzy jej nie lubią. Pierwsi usłyszą swą ulubioną muzykę w wysmakowanych, subtelnych aranżacjach. Drudzy mogą przekonać się, że w przeciwieństwie do nachalnych, kiczowatych produkcji telewizyjnych  - twórczość odwołująca się do bałkańskich korzeni może być piękna i inteligentna". JANAS (Czas Kultury)

Zespół Sarakina tworzą:

JACEK GREKOW - kaval, dudy, akordeon
JAN MLEJNEK - klarnet, tambura
MATEUSZ BIELSKI - kontrabas
KRZYSZTOF OSTASZ - perkusja, tupan
WERONIKA GROZDEW - vocal

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.